Дистанційна робота: для гуртка "Народна творчість" "Лялька з мішковини"

Як зшити народну ляльку з мішковини?

Сучасні вироби хенд-мейд виконуються за звичаями і традиціями народних ремесел і мистецтв. В якості сувенірів все частіше купуються обереги для дому, створені в цьому стилі. Як правило, для виготовлення таких оберегів використовуються натуральні матеріали, наприклад, мішковина.

Покрокові фотографії та опис допоможуть вам створити авторський оберіг, який буде притягувати удачу у ваш будинок. На виготовлення ляльки знадобиться зовсім небагато часу, а результат вас обов'язково порадує, адже особливих навичок роботи з тканиною в цій справі не вимагається.

Важливо: починати роботу над оберегом можна тільки при наявності гарного настрою, щоб передати ляльці заряд позитивної енергії.

Лялька-оберіг з мішковини

Для роботи знадобиться:

  • Мішковина – 30х50 див.
  • Ножиці (бажано брати з фігурними зубцями для запобігання перетину і обсипання тканини)
    0,5-ти літрова пластикова пляшка, яку ми будемо використовувати в якості основи для ляльки.
  • Відповідні за кольором нитки.
  • Шпагат джутовий або суворі нитки.

Що знадобиться для виготовлення оберега

Чарівний процес створення народної ляльки складається з декількох етапів:

Робимо голову ляльки: вирізаємо квадрат з мішковини. Розмір квадрата 10х10 див.

Прошиваємо по краях ниткою, заокруглюючи кути. Вкладаємо всередину наповнювач і стягаємо нитку таким чином, щоб у нас вийшла кругла голова.

Вирізаємо відрізок мішковини для голови

З'єднуємо кінці

Заправляємо кінці в горлечко пляшки

Переходимо до виготовлення рук. Вирізаємо смужку тканини, прошиваємо її уздовж довгого краю швом і вивертаємо навиворіт. У нас повинна вийде деталь у вигляді труби.

Готуємо деталь для рук

Відзначаємо на пляшці симетрично місця для кріплення рук і робимо надрізи. В отвори протягуємо виготовлену в попередньому кроці деталь з мішковини.

Протягуємо в вирізані отвори пляшки робити для рук

Туго зав'язуємо краю на руках

  • Джутовым шнуром стягаємо краю на деталі для рук і сильно затягуємо вузли, імітуючи таким чином рукави сорочки.

Оформляємо тулуб нашої ляльки з клаптя мішковини. Довжина тканини повинна відповідати висоті пляшки без шийки, а ширина – діаметру пляшки.

Відрізаємо мішковину для тіла

Вирізаємо тонку смужку мішковини і обертаємо навколо шиї ляльки.

«Одягаємо» ляльку

Обертаємо смужкою мішковини шию

Вирізаємо ще один шматок мішковини (квадрат розміром 15х15 см). Це буде фартушок для ляльки. З суворою нитки робимо шнурочок, відмірявши потрібну довжину і зав'язавши вузли по краях. Вирізаний клапоть обметаем з трьох сторін, попередньо підвернувши краю на 0,5 см. Відступаємо сантиметр від краю верхньої частини фартуха і пропускаємо шнурок.

Відрізаємо шматок мішковини для фартух

Протягуємо шпагат

Вище продетого шнурка підверніть край фартуха. Надягаємо на ляльку відразу під. руками, стягнувши і міцно зав'язавши шнурок.

Одягаємо фартух і щільно зав'язуємо його шнурочком

Наша лялька готова. Її можна подарувати друзям або близьким, які вітають народні традиція, на новосілля, Різдво, та й просто без приводу. Адже це оберіг – своєрідний талісман для сім'ї.