Лідери Шаргородщини

 • Підсумкове засідання ради лідерів
 • ДОКУМЕНТИ:

                  Навчання юних лідерів – справа дорослих.

  Відповідно до річного плану роботи відділу освіти і  спорту Шаргородської міської ради  на базі БДЮТу, 14.03.2024 р. пройшло чергове засідання ради старшокласників «Лідери Шаргородщини». В засіданні взяли участь лідери та заступники 8 навчальних закладів Шаргородської громади.

   Для учасників засідання було проведено тренінг на тему «Ментальне здоровя». Лідери прозвітували про роботу учкомів  в школах за минулий місяць. Підвели підсумки роботи ради та результативність  у заходах.

   

  8 лютого 2024 року, на базі Шаргородського БДЮТу відбулося чергове засідання ради старшокласників «Лідери Шаргородщини». В ході засідання розглянуто питання самоорганізації учнівського врядування в  навчальних закладах, підведено підсумки роботи учкомів за минулий місяць. Для лідерів було проведено тест «Психогеометрія» на визначення індивідуально-типологічних особливостей лідера.

   

   

  Сьогодні, 7 грудня 2023 р., в  День місцевого самоврядування,  в БДЮТі пройшло чергове засідання ради старшокласників «Лідери Шаргородщини».  Вже традиційно ми щомісяця  збираємось та обговорюємо план роботи на місяць, ділимось власним досвідом та проводимо тренінги.  Учасники засідань – це лідери та їх заступники, активно долучаються до акцій, операцій, проєктів, започаткованих як на міському рівні, так і  на обласному.

  Також приємно відзначити, що  Надія Таран, член ради лідерів учнівського самоврядування «Лідери Шаргородщини», стала переможцем Всеукраїнського проєкту «Пісня як зброя», присвяченого Дню Збройних сил України, який започаткував Центр лідерських ініціатив «Полігон». ЇЇ виступ було визнано кращим серед трьох областей: Вінницької, Закарпатської  та Донецької.

  Також сьогодні, лідери долучилися до волонтерської роботи,  доплели сітку, яку передамо  нашим захисникам.

  На завершення засідання, в  Всесвітній день української хустки, дівчатка влаштували фотосесію з українськими хустками.

     

   

   

  9 листопада 2023 року на базі БДЮТу пройшло чергове засідання ради учнівського самоврядування  «Лідери Шаргородщини».  Тема засідання : «Безконфліктне спілкування.» З дітьми проведено елементи тренінгового заняття, під час якого  обговорили питання конфлікту та шляхи його подолання. Також обговорили план роботи на місяць. Голова ради учнівського самоврядування Ліза Титаренко поділилася враженнями від обласної академії управлінської діяльності, яка пройшла в молодіжному центрі «КВАДРАТ» 23 .10.2023р.

   Також в цей день пройшов семінар – нарада для педагогів – організаторів навчальних закладів   Шаргородської громади. Поділилися інформацією про цікаві справи в учнівських колективах за попередні місяці. Обговорили  Концепцію та план заходів з національно-патріотичного виховання, привернули увагу до виховання в  дітей здорового способу життя. Обговорили план масових заходів, які пройдуть в  листопаді – грудні.

   11.05.2023 року в нашій Шаргородській громаді  пройшли вибори лідера, заступника та членів ради  в оновлену раду учнівського самоврядування «Лідери Шаргородщини» серед навчальних закладів на 2023 – 2024 навчальний рік.

  ЛІДЕР – Титаренко Єлизавета учениця Шаргородського ліцею №1
  Заступник Лідера Гончар Олексій учень Плебанівського ліцею
  Члени ради, які очолять комітети:
  Мишовський Руслан, учень Перепільчинецької гімназії -комітет національно- патріотичне виховання та рухова активність.
  Байда Альона, учениця Лозівського ліцею – комітет соціальних відносин;
  Джуринська Настя, учениця Слободо – Шаргородського ліцею – комітет культуро – масових справ;
  Всі 5 учнів пройшли 4 конкурси:
  Презентація своєї роботи. Розпочинати із профіля (ПІП, фото, девіз, дата і місце народження, захоплення)
  Показати результат роботи. Чим хочу займатись, яку хочу мати професію. – 5хв.                 Максимальний бал - 10
  Реклама учнівського самоврядування навчального закладу – 2хв.
  Максимальний бал - 10
  Робота із залом. Показати свої організаторські здібності і зробити так, щоб усі присутні були залучені до певного виду діяльності.  – 3 хв.
  Максимальний бал - 10
  4.Ораторське мистецтво. Прочитати заданий текст, щоб зал заслухався.
  Всі учасники до виконання конкурсних завдань підійшли відповідально, показали свої організаторські здібності, вміння працювати в колективі, з залом, інтелектуальність, впевненість в собі, рекламувати свою діяльність, ораторське мистецтво.
  І так, маємо нову раду учнівського самоврядування «Лідери Шаргородщини» і вже починаємо нову історію нашої громадської організації на новий навчальний рік.
   

   

   

  Про підсумки фотоконкурсу «Чотирилапі друзі»

           Учнівське самоврядування покликане  працювати над формуванням в учнівської молоді навичок доброчинності та турботи про тих, хто знаходиться поруч.

              Якраз в даний час треба  показувати, як бачать діти любов до своїх менших друзів, тих, хто поряд з ними, з цією метою громадське обєднання «Лідери Шаргородщини» провели фотоконкурс «чотирилапі друзі» . В конкурсі взяли участь  школярі ліцеїв: Івашковецького –лідер Гавришенко Володимир, Лозівського – лідер Степанчук Каріна, Слободо – Шаргородського –лідер Насіковська Ірина, Козлівського –лідер Лисенко Максим, Буднянської гімназії – лідер Борець Дар’я, Шаргородського БДЮТу – вихованці фотогуртка, організовані лідерами учнівського самоврядування цих закладів.

                Хоча захід проводився як конкурс,  визначити кращих фотографів дуже важко. Тому всім хто взяв участь хочу подякувати за вашу любов до тваринок, за відповідальність  до дорученої справи, за те, що проявляєте своє лідерство в раді учнівського самоврядування «Лідери Шаргородщини»

   

  На виконання річного плану роботи  дитячої організації  учнівського самоврядування «Лідери Шаргородщини» проведено конкурс малюнків «Рік НЕЗЛАМНОСТІ».

  Мета  і завдання конкурсу:

  -         Розвивати українське дитяче мистецтво;

  -         Виявляти творчо обдарованих дітей;

  -         Створити колаж з малюнків і  накласти на карту України.

  В конкурсі взяли  участь учнівські ради з 8 навчальних закладів:

  5 ліцеїв: Шаргородського –  лідер Павельський А.,

  Лозівського – лідер  Степанчук Каріна,

  Козлівського – лідер Лисенко Максим,

  Івашковецького – лідер  Кочерова О.,

  Шаргородського №2 – лідер Терещук Ілля.

  2 гімназій: Буднянської – лідер Борець Дар’я,

  Пасинківської – лідер Волошина Маргаріта.

  БДЮТу – лідер Шкварук Максим.

  Враховуючи те, що було оголошено  конкурс, за підсумками журі такі результати:

  Серед художників 5-7 класи:

  БДЮТ – І місце,

  Івашківський ліцей – ІІ місце,

  Козлівський, Шаргородський №2 ліцей – ІІІ місце.

  Серед художників 8-9 класи:

  БДЮТ – І місце,

  Лозівський ліцей – ІІ місце,

  Івашківський, Шаргородський  ліцей – ІІІ місце.

  Серед гімназій :

  Пасинківська – І місце,

  Буднянська – ІІ місце.

  Дякую всім за співпрацю! ВСЕ БУДЕ Україна!!!

   

  Інформація

  Про проведене засідання лідерів учнівського самоврядування

  09.02.2023 року .

  09.02.2023 року  на базі Шаргородського БДЮТУ  відбулось чергове засідання лідерів учнівського самоврядування навчальних закладів Шаргородської міської ради,    В засіданні взяли участь 22 чоловіка з 13 навчальних закладів.

  В ході засідання було обговорено ряд питань: обмінялись досвідом роботи за грудень, січень  обговорили тему, «Одинадцять секретів лідерства» та «Риси. якості. уміння справжнього лідера». Намітили план роботи на майбутні місяці.

        По переду нас чекають цікаві справи, а саме: в лютому відзначається Всесвітній день соціальної справедливості тому запропонували школярам взяти участь в конкурсі ессе: «Соціальна справедливість і повага до прав дитини» термін подачі  до20.02.2023р.

  Другим завданням : фотоконкурс «Чотирилапі друзі» термін до16.02.2023р.

  В березні ми відзначаємо День народження Т.Шевченка, Всесвітній день поезії, День лялькаря. Тому для відзначення цих дат, ми, лідерською командою, пропонуємо такі заходи:1. провести конкурс – Ілюстрація на твори Т.Шевченка  (до 2-х робіт, формат А-3 від навчального закладу) може бути малюнок,  художня робота. Термін 09.03.2023р.

  2.Конкурс авторського вірша ( до 3-х віршів від навчального закладу). Термін до 21.03.2023р.

  3.Конкурс – виставка «Лялька в житті та побуті Українців». Кількість необмежена. Термін – 21.03.2023р.

  Готуючись до річниці  російсько- української війни започаткували творчий марафон «Рік незламності». В кожному навчальному закладі провести конкурс малюнка «Рік незламності». До 5-ти кращих робіт від навчального закладу подати в Шаргородський БДЮТ. З цих робіт буде складено колаж., який буде виставлений в Шаргородському музеї. Умова до малюнка, яскравий, тематичний, який не несе зла, насилля. Формат А-4.

  Малюнки подати до20.02.2023р.

   

   Наші засідання , організація і участь в масових заходах дають можливість дітям виховувати в собі лідерські якості, організаторські здібності, які неодмінно знадобляться в житті. 

    

  10.05.2022 року пройшов конкурс лідерів учнівського самоврядування загальноосвітніх шкіл Шаргородської територіальної громади  «Лідер Шаргородщини – 2022». В конкурсі взяли  участь 11 президентів  учнівського врядування з 17 закладів загальної середньої освіти Шаргородської ТГ. Завдання для конкурсантів   було: пройти тест «Хочу стати лідером» та підготувати і презентувати виступ. Усі учасники успішно справились із завданнями. Конкурс пройшов в  он-лайн форматі в  режимі відеоконференції.  До роботи також долучилися педагоги – організатори навчальних закладів.

  Обрано раду «Лідери Шаргоордщини»  в складі 5 –ти чоловік:

  Лідер – Павельський Артем – учень 8 класу  Шаргородського ЗЗСО №2,

  Заступник – Салямон Тетяна – учениця Плебанівського ЗЗСО,

  Члени ради:

  Титаренко Єлизавета – учениця Шаргородського ЗЗСО №1,

  Коломієць Анжеліка – учениця Шаргородської гімназії,

  Борець Даря – учениця Буднянського ЗЗСО І-ІІ ст.

    Новообрана рада і  лідерський склад нашої територіальної громади готовий до роботи  в новому навчальному році. Розроблено та затверджено положення про учнівську раду «Лідери Шаргородщини».

  Даний захід організували  і  провели працівники Шаргородського БДЮТу.

    

  Чергове засідання Ради учнівського самоврядування  « Лідери Шаргородщини» відбулось 23.02.2022р.

   Взяли участь 17 членів ради учнівського самоврядування «Лідери Шаргородщини» в тому числі Лідер - Мудрак Маріна.

         На засідання виносились питання, які обговорюються всіма учнівськими радами Вінниччини. 29 грудня 2021року за №948 було розпорядження Вінницької обласної державної адміністрації «Про затвердження Положення про Учнівську раду Вінниччини.», розроблено структуру Учнівської ради. До Учнівської ради входять ради учнівського самоврядування загальноосвітніх шкіл області, але представляти раду учнівського самоврядування «Лідери Шаргородщини», в раді Вінниччини, має демократично вибраний лідер нашої Шаргородщини.  Тому ми повинні провести вибори учнівських врядувань в закладах загальної середньої освіти до початку травня, в травні ми проведемо вибори в громаді.

       Згідно Розпорядження  ОДА в кожному навчальному закладі наказом директора має призначатись координатор учнівського самоврядування. В Громаді координатор призначається відділом освіти і спорту.

       Обговорили план роботи на березень місяць.

  1.     Участь в акції «Допоможи будинку дитини в Хмельницькій обл. в якому виховується 9 дітей під опікою сестер монахиль»

  2.     В лютому відзначався «Всесвітній день соціальної справедливості» тому відзначимо цю подію фотоконкурсом «Чотирилапі друзі».

  3.     В березні «Всесвітній день поезії». Організовуємо заходи до Дня народження Тараса Шевченка.  Проводимо конкурс відеопрезентацій поезії Ліни Костенко, Т.Г.Шевченка.

  Це конкретні завдання нашим лідерам. Ми маємо вчитися отримувати завдання, виконувати і відповідати за нього.

  Нова зустріч у березні місяці.

    

  11.11.2021 р.  в актовій залі Шаргородського БДЮТу  відбулось  чергове засідання «Лідери Шаргородщини» і пройшло  в теплій і дружній обстановці. Тема засідання:» Колектив. Команда. Взаємодія». Щоб краще розкрити тему провели Тренінг «Моя рада – найдієвіша команда лідерів»

      У сучасних умовах головним ресурсом ефективної діяльності будь – якої організації є корпус фахівців, лідерів – організаторів. Різко зростає роль особистостей, які здійснюють процес управління. Від їхнього досвіду, ділової активності, уміння взаємодіяти між собою і досягати соціально – значущого результату залежить успішність та перспективи розвитку будь – якого проекту.

       Одним із най затребуваніших особистих якостей, поряд із професіоналізмом, є здатність лідера діяти в команді. Ключовим чинником ефективної роботи команди є здатність кожного її члена «працювати на результат»

       Завдання координатора вчити дітей працювати в команді, вчити правильно висловлювати свої думки, взаємодіяти у конкретній справі. Добре цьому навчитись через Тренінг. Тому вже після тренінгу у підведенні підсумку можна було побачити, як конкретна справа , робота в команді здружує всіх учасників зібрання.

       На засіданні підвели підсумки виконаної роботи попереднього місяця і намітили план дій на наступний місяць, а це:

  1.     Завершити участь в  Проекті: «Авторство – власний здобуток».

  Завдання :а) провести конкурс : авторського вірша, пісні, малюнка, казки, оповідання.

  Б/ взяти участь в дні української писемності та мови.

  в/ провести конкурс відеороликів «Наша сила у нашій мові».

                                                              Термін 22 .11.2021р

  Акція «Діти - дітям»

  1.     20 листопада Всесвітній день дитини. Завдання лідерам зібрати команду кластерів і приділити максимальну увагу дітям з інвалідністю та дітям з ООП Шаргородської територіальної громади                                       Термін: 20.11.2021р.

  2. Відгукнутись на прохання благодійного фонду «Діма Шилов» , зібрати кошти для молодого хлопця, якого звати Вова, на протези, він спортсмен, який готується на параолімпіаду.

                                                                    Термін 18.11.2021р.

  3. Лідери Шаргородщини внесли пропозицію зібрати дитячі іграшки для дитячого відділення та дитячої стоматології Шаргородської міської лікарні.                              Термін 10.12.2021р.

      Наголосили, не забувати працювати, щоб успішно взяти участь в  Проекті « Подарунок від Святого Миколая».

  Мета: привернути увагу дітей та шкільної молоді до подій, які відбуваються на Сході нашої країни.

  Завдання: виготовити вітальні листівки, новорічні іграшки, власноруч зв’язати теплі речі, підготувати смаколики тощо, для воїнів.    

     По переду нас чекають конкретні справи, але всі налаштовані оптимістично і з бажанням працювати і творити добро.

    

    

    

  21.10.2021 р.  в актовій залі Шаргородського БДЮТу  відбулось  чергове засідання «Лідерів Шаргородщини» і пройшло  в теплій і дружній обстановці. Тема засідання:» Технології соціального проектування.». під час бесіди  вияснили і обговорили що таке Проект і тим більше соціальний.  Соціальне проектування- вид діяльності, яка має безпосереднє відношення до розвитку соціальної сфери, організації ефективної соціальної роботи, подолання різноманітних соціальних проблем. Можливість такої діяльності добре проявилися в практиці багатьох країн, і сьогодні без застосування проектних технологій важко уявити собі державну соціальну політику.

       Проектування в соціальній сфері -     проектування  соціальних процесів, явищ, технологій, якостей – завжди спрямоване на внесення змін в соціальне середовище людини. У зв’язку з чим, соціальне проектування – це завжди процес створення чогось якісно нового – соціальної інновації

    Таким чином, соціальне проектування – це теоретична і одночасно практична діяльність по впровадженню соціальних інновацій.

         Познайомившись з теорією ми спільно виробили свої проекти, які маємо реалізовувати протягом листопада, грудня місяці.

  Це: запускаємо  соціальний проект: «Авторство – власний здобуток».

  Мета: допомогти дітям знайти себе, дати поштовх для розвитку  творчих здібностей, підтримати обдарованих дітей.

  Завдання :а) провести конкурс : авторського вірша, пісні, малюнка, казки, оповідання.

  Б/ взяти участь в дні української писемності та мови.

  в/ провести конкурс відеороликів «Наша сила у нашій мові».

  Другий наш Проект: «Діти дітям»

    20 листопада Всесвітній день дитини. Завдання лідерам зібрати команду кластерів і приділити максимальну увагу дітям з інвалідністю та дітям з ООП Шаргородської територіальної громади

      Третій наш Проект « Подарунок від Святого Миколая».

  Мета: привернути увагу дітей та шкільної молоді до подій які відбуваються на Сході нашої країни.

  Завдання: виготовити вітальні листівки, новорічні іграшки, власноруч зв’язати теплі речі, підготувати смаколики тощо, для воїнів.

       Знайомлячись з темою соціальні проекти гарно попрацювали і на Тренінгу : «Я крокую до майстерності». Вправи якого доповнили знання і вміння працювати в команді по темі «Технології соціального проектування».

     По переду нас чекають конкретні справи, але всі налаштовані оптимістично і з бажанням працювати і творити добро.

     

    

  Сьогодні,  9 вересня 2021року на базі БДЮТу пройшло засідання лідерів громадської організації «Лідери Шаргородщини», в якому взяли участь  лідери та їх заступники ЗЗСО Шаргородської громади. Після літніх канікул – це перша зустріч, яка стала плідною і насиченою. Учасники зібрання обговорили план роботи на перший семестр навчального року, поділилися враженнями і емоціями літніх канікул, а також обговорили подальшу роботи організації.

  Варто відмітити активність та ініціативність  наших лідерів, адже дуже багато залежить від їх бажання працювати . План роботи багатогранний, насичений різними прєктами, конкурсами, заходами. Тому робота буде цікавою.

  Також, сьогодні пройшло семінарське заняття  з педагогами- організаторами шкіл. В цьому засіданні взяли участь 10 педагогів – організаторів. Вони поділилися досвідом, обговорили план роботи  навчальний рік.

     

  12.11.2020р. о 14-30  проведена відеоконференція лідерів районного учнівського самоврядування «Союз старшокласників «Лідер» в онлайн режимі. В конференції взяли участь 25 учасників з 17 навчально - виховних закладів і лідер районного учнівського самоврядування Маріна Мудрак.

       Обговорили організаційні питання і плани на поточний місяць.

       Тема:

  Учнівське самоврядування, як спосіб організації життя колективу

   

    

  20.02.2020р відбулось чергове засідання районної ради учнівського самоврядування «Союз старшокласників «Лідер»» в засідані взяли учвсть 24 чоловіка з 13 навчальних закладів. Тема засідання «Інформаційні технології в роті учнівського самоврядування». Обговорено питання:

  1. Якими інформаційними технологіями користуються діти?

  2. Як часто користуються методом проектів, і в яких справах?

  3. Яка на думку дітей має бути вихована людина, і її якості особистості ставляться в пріорітет?

  Велика увага була приділена обговореню питання: «Про проведення районного конкурсу «Лідер року 2020»». Який передбачає проведення пяти конкурсів.

  Заочні:

  А. Сценарій цікавого збору органу учнівського самоврядування;

  Б. Долю рідного краю пише кожен із нас.

  Очні конкурси:

  А. Фактор успіху;

  Б. Ти-мені, я-тобі;

  В. Крок за кроком: від виборів – до стратегії дій.

   

  Обговорений план на наступний місяць.

    

  Чергове засідання районної ради «Союз старшокласників «Лідер» відбулось 12.12.2019р.

   На засіданні обговорили питання : Молодіжне самоврядування, як процес самоорганізації учнів.

   Мета: формування і згуртування команди лідерів на рівні міста та району.Вироблення спільних дій  між молодіжними громадськими організаціями району, області, службами дітей та юнацтва, наставниками організацій та координаторами.

  Сприяти розвитку логічного, аналітичного, стратегічного та творчого мислення дітей; виховувати наполегливість, цілеспрямованість.

     Вступне слово координатора було націлено на те, що:

  Молодь будь – якої країни творить майбутнє: мріє, запобігає наперед, будує грандіозні плани і проекти. Саме в лавах теперішньої молоді перебувають ті, хто завтра стане біля керма держави. Молоді належить будувати сучасну Україну та керувати нею. Молоді люди, що активно працюють у громадському русі, мають стати елітою нашого суспільства сформованими лідерськими здібностями, що здатна ефективно працювати в обраній сфері суспільного життя.

  В обговоренні даної теми були активні лідери: Яна Шкуратнюк, (Рахнівсько Лісова СЗШ І-ІІІ ст.), Ганна Крекотень ( Плебанівська СЗШ І-ІІІ ст), Юлія Тіщенко (Івашковецька СЗШ І-ІІІ ст),  Софія Пилипчук (Федорівський НВК) та інші.

    

    

    

  Акція «Діти –дітям».

  Про благодійництво і милосердя ми зараз говоримо постійно, тому що людина яка вміє переживати, яка вміє співчувати чужій біді вона не черствіє душею.

    Таким якостям і рисам характеру вчать педагоги навчально виховних закладів нашого району.

      Один із прикладів, в листопаді- грудні проводилась акція «Діти дітям». Одна з номінацій -  завдань акції: «Зібрати книги українською мовою» передати в школи Луганської обл.

     Робота була проведена зібрані книги, іграшки. Волонтери і військові капелани, книги передали дітям, через 14 механізовану бригаду, яка захищає кордони України на Сході.

  Приємно, що комбат за позивним «Батя», відзвонився і подякував дітям і педагогам за книжки, а саме: ЗведенівськоЇ, Козлівської, Лозівської,  ЮхимівськоЇ, Копистиринської,  Руданської СЗШ І-ІІІст., Буднянського НВК, Носиківської І-ІІст. БДЮТу.

     

  В Умовах проведення районної акції : «Святий Миколай у гості до нас завітай»,  мета якої привернути увагу до тих, хто потребує допомоги, хто опинився в складній життєвій ситуації; виховувати почуття любові до ближнього; вчити постулату «Добро по світу ходить».

   Однією з умов є акція «Діти – дітям» з завданням зібрати посилку з бібліотеки книг українською мовою, сувенірів та дитячих іграшок, які будуть доправлені в школу с.Кримське, Новоайдарівського району, Луганської області 04.12.2019 р.

     Приємно, що досить активно відгукнулись школярі нашого району і 28.11.2019р. були доставлені посилки з Зведенівської, Козлівської, Лозівської, Юхимівської, Копистиринської, Руданської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ст., Носиківської І-ІІ ст, Буднянського НВК.,та  БДЮТу, в районний БДЮТ. Всім дітям і дорослим дякую за розуміння даної справи, окреме спасибі колективу вчителів та дітей Зведенівської СЗШ І-ІІІ ст.

    

  Засідання  листопад 2019 р.

  На засідання районної ради учнівського самоврядування «Союз старшокласників «Лідер» зібрались самі активні її учасники, ті які об’єднались в колектив і вміють працювати командою.

    Тема зібрання: «Колектив. Команда. Взаємодія».

  Мета: згуртувати колектив, команду, виробити вміння працювати злагоджено на єдиний результат, розвивати у дітей швидкість мислення, наполегливість, силу волі; вчити працювати у колективі, підпорядковувати свої інтереси інтересам колективу.

  Для досягнення мети використовуються різні форми роботи, з якими досить гарно справляються лідери. Це тренінги,  вправи, відеоролики на різні теми з обговоренням, спільні акції та Проекти (довгострокові, короткострокові).

  Наприклад: 1. Переглянули і обговорили 10 відеороликів до дня української писемності та мови «Наша сила у нашій мові»,( підготували лідери шкіл І –ІІІ ст.– Хоменківської, , Козлівської,  Лозівської, Руданської,Копистиринської, ШРГ, Федорівського НВК, Стрільницької І-ІІ ст,, Деребчинського ОЗЗОС, Буднянського НВК, зробили перегляд малюнків Чорної Анастасії (Хоменківська СЗШ І-ІІІ ст,) Поліщук Анастасії (Деребчинський ОЗЗОС),Пилипчук Софії (Федорівський НВК). КАрпелюк Аліни (Лозівської СЗШ І-ІІІ ст),Кривдюк Ілони ( Буднянський НВК.)  слухали авторські вірші Пилипчук Софії з Федорівського НВК на патріотичну тематику.

  Соєцька Анастасія лідер «Союзу старшокласників «Лідер» прозвітувала про своє навчання в обласній академії учнівського самоврядування при Вінницькому департаменті освіти і науки з 30.10 по 01. 11. 2019р.

   Обговорили план заходів. А це участь в ПРОЕКТАХ: «Україна Соборна Держава» січень – лютий 2020 р.. «За межами рідної школи» жовтень – травень 2019 -2020 н.р., «Щоденник корисних справ» жовтень – травень 2019 -2020 н.р.., « Здоровя цінність нашого життя» - жовтень-квітень, та АКЦІЯХ : «День Збройних Сил України» - до 12 грудня, «Святий Миколай у гості до нас завітай» - до 28 листопада.

   Поділились досвідом створення нового рівня співпраці між учнівським самоврядуванням шкіл району лідери Шаргородської №1, ШРГ, Лозівської ЗОШ та Буднянського НВК.

   Координатор Буряк Ю.І.

     

    

    

  Районна рада учнівського самоврядування «Союз старшокласників «Лідер» провела чергове засідання.

  Друге  засідання відбулось 10.10.2019  року.

  В засіданні взяли участь: 27 лідерів та  їх заступників з 14 навчально – виховних закладів.

  Тема засідання: «Технології соціального проектування»

  Обговорили та запровадили проект «Кермо життя в твоїх руках».

  Виготовили сувеніри і написали вітання для воїнів АТО.

  Зробили відеоролик: «Спасибі тобі, герою Шаргородщини!»

  Обговорили виконані справи в шкільних колективах у вересні місяці.

  Про це доповіла Соєцька Настя – лідер Шаргородської районної громадської організації «Союз старшокласників «Лідер».

    

    

    

    

    

  Перше засідання відбулось 19.09.2019  року.

  В засіданні взяли участь: 27 лідерів, 23 заступники лідерів з 27 навчально – виховних заклади.

  Обговорили питання: учнівське самоврядування в країнах Європи, яке підготувала Соєцька Анастасія. З почутого матеріалу всі зробили висновок, що ми на правильному шляху. І треба ще активніше працювати в шкільних учнівських комітетах, створювати клуби за інтересами, вчитися лідерських якостей.

   

      На першому засіданні обновлено керівний склад «Союзу Старшокласників «Лідер», обговорено і затверджено плани роботи на навчальний рік. Розділено доручення між членами вищої Ради і обговорено всіх функціональні обовязки.

  Засідання лідерів у травні відбулось.

    Рік роботи лідерів районного учнівського самоврядування «Союз старшокласників «Лідер» завершився. На останньому засіданні підведено підсумки роботи за рік і заплановано знову зустрітися у таборі ім.В.Загурного на «Лідерську осінь».

     Найбільш запам’ятались проведені масові заходи, у яких взяли участь більшість лідерів з навчально виховних закладів. Це: зустріч з Черкевич О., Німак О.М., Іваховим Ю.В. де обговорили питання по збереженню довкілля для наступних поколінь. Домовились створити  районну карту Екологічно чистих місць для відпочинку.

        В березні під час практичної роботи зробили дві відео презентації : Поезії Т. Шевченка, та Ліни Костенко. Поетів, які народилися в березні,  писали про Україну. Також свої відео присвятили Всесвітньому дню поезії,  (21 березня).»

        Активно приймали участь в акціях :» чистий двір і прилеглої території», «Учасник АТО поряд з нами», «Україна – вільна країна» до дня Соборності та Свободи України та багато інших справ на рахунку громадської організації.

       Завершальним акордом був тренінг проведений лідером районної громадської організації « Союз старшокласників «Лідер» Соєцькою Анастасією «Висока продуктивність команди». Попрощались, побажали гарного закінчення навчального року та гарного відпочинку.

    

    

    

  Вивчаємо історію рідного краю

  Юні краєзнавці Шаргородщини взяли участь в учнівській обласній літературно-краєзнавчій конференції «Золота спадщина Поділля».

  Протягом року юні дослідники вивчали творчість знаменитих земляків: Анатолія Нагребецького-лідери учнівського самоврядування Михайлик Наталія, Щерба Аліна, Тріколіч Анастасія, Сташко Діана, Поліщук Анастасія, Бакулей Катерина, Тригуба Марія, Гуменюк Дарина та Василя Струка-Брацлавська Ангеліна, Кравінська Анастасія учні 8-го класу Хоменківської СЗШ І-ІІІ ст.

  В березні-квітні краєзнавці Шаргородщини подавали свої доробки на заочний обласний конкурс, де були представлені ще 73 таких робіт з інших районів. Але наші роботи визнанні одні із кращих.

  25.04.2019р. взяли участь в обласній конференції і були нагороджені лідер «Союзу старшокласників» дипломом за роботу «Майстри Подільського слова» про Анатолія Нагребецького-Соєцька Анастасія, а Брацлавська Ангеліна і Кравінська Анастасія отримали ІІІ-місце за роботу «Трудова і літературна творчість Василя Струка».

  Дуже важливо знати про людей, які творять історію сьогодення і живуть поряд з нами.

    

  Засідання ради учнівського самоврядування «Союз старшокласників «Лідер»

   12 квітня 2019 року.

       Тема: Збережемо довкілля для наступних  поколінь.

       Мета: Створити карту Екологічно чистих місць для відпочинку, Накреслити план дій по збереженню довкілля району, Започаткувати нові акції по створенню екологічних стежин в рідному місті, селі.

   Привернути увагу до проблеми, яку завдає спалювання очерету, сухої трави на пагорбах, канавах тощо.

       У лідерів  учнівського самоврядування «Союз старшокласників «Лідер» була мрія побувати в актовій залі Шаргородської РДА і зустрітись з екологом району.

       Така мрія у дітей  здійснилась ми засідали в актовій залі Шаргородської РДА і до нас прийшли на зустріч Черкевич Олексій Анатолійович – головний спеціаліст з питань екології та охорони навколишнього середовища;

  Німак Олександр Миколайович –голова Шаргородської районної організації УТМР;

  Івахов Юрій Вікторович – в. о. заступника міського голови м. Шаргорода.

    До дорослих було єдине запитання: «Як нам допомогти природі і навколишньому середовищу. Що порадять дорослі і як допоможуть в цій проблемі?»

      Пройшла цікава і конструктивна розмова. В кінці обговорення даної теми прийняли Звернення до жителів сіл і міста.

                   Звернення

  Ми, молоде покоління звертаємось до вас,  Збережімо довкілля для наступних поколінь.»

  1.Користуйтеся природою розумно!

  2. Давайте будемо рятувати землю від забруднення і вимирання!

  3. Памятайте, тільки людина з чорною душею, може  висипати купу сміття, пластикових пляшок і пакетів, скляних черепків у  ліс. Бо не хоче задуматись , що:

  - пластик зберігається у землі 200 років

  -папір знаходиться у природі 2 роки;

  -консервна банка  знаходиться у природі понад 90 років

  -Скло може пролежати в землі 1000 років.

  Закликаємо ми вас, будьте другом природі

  Тоді і мурашка і берізка стануть у пригоді.

  Посадіть деревце, не паліть траву і листя, не вбивайте комашку,

  Не зривайте підсніжника білого, первоцвітів і погодуйте пташку.

  Ми звертаємось до вас: розумні будьте,

  Не губіть навколишнє життя!

  Не паліть траву, очерет, пластик і сміття

  Збережіть для себе і для нас щасливе майбуття!

  Звертаємось іще, до вас ,

  Нам скарбів не треба,

  Врятуйте  для нас неба прозору блакить

  І зайця боязкого, і птаха польового,

  І їжака малого, що у траві сидить.

  Вкотре,Звертаємось,  до вас

  Зупинімось – останній є шанс.

  Ця планета не тільки для нас,

  Люди, будьмо ж людьми!

             

  Чергове засідання районної ради учнівського самоврядування «Союз старшокласників «Лідер» відбулось.

              05.03. 2019р. на своє чергове засідання з’їхались президенти і їх заступники з навчальних закладів району, а саме: Перепільчинецької, Стрільницької І-ІІ ст.. Гибалівської, Джуринської, Івашківської, Копистиринської, Михайлівської, Руданської, Сл.- Шаргородської, Шаргородської №1, Юхимівської І-ІІІ ст..

       Обговорили тему: Імідж лідера. Засідання пройшло  у  формі круглого столу, ведуча    Настя Соєцька , яка наголосила  «Імідж лідера», є  важлива тема  для президентів учнівського самоврядування шкіл.

     Поділились досвідом роботи президенти Боднар Вероніка – Юхимівської СЗШ І-ІІІ ст..,Нижник Сергій – Стрільницької СЗШ І-ІІ ст..

     Під час практичної роботи зробили дві відео презентації : Поезії Т.Шевченка, та Ліни Костенко. Поетів, які народилися в березні, які писали про Україну. Також свої відео присвятили Всесвітньому дню поезії,  (21 березня).

      Запланували в квітні:

  1.     Зустрітись з головним екологом Шаргородщини;

  2.     Привезти з собою опис екологічно чистих місць в своєму регіоні, де можна відпочивати, для створення відповідної карти.

  3.     Провести фотоконкурс «Місця сили Шаргородщини». Фотографії подавати на електронну пошту БДЮТу.

  4.     Послухати досвід роботи лідерів шкільних парламентів  Ярівського НВК, Шаргородської №1, Шаргородської №2, Хоменківської, Сл.Шаргородської шкіл.

                                                                                                                                                        

    

  21-23 грудня 2018 року у місті Вінниця відбулась «Академія управлінської майстерності учнівського самоврядування». Активну участь в даному заході взяли лідер   районної громадської організації «Союз старшокласників «Лідер» Настя Соєцька та координатор Юлія Буряк. Програма Академії була насичена цікавими справами, цікавими людьми. Наше завдання було поділитись досвідом роботи  районної громадської організації «Союз старшокласників «Лідер» Шаргородщини. З цим завданням успішно справилась Настя.. Найбільше нас вразила зустріч з молодою енергійною людиною Миколою Кобися, який організував і створив молодіжний центр для молоді «КВАДРАТ». На гарному передноворічному позитиві ми приїхали до дому, де хочеться вже втілювати в життя нові ідеї, нові справи.

    

    

  Засідання лідерів районної громадської організації «Союз старшокласників» «Лідер» грудень 20.2018р.

  Відбулось чергове засідання районної ради ГО «ССЛ». В засіданні взяли участь 27 лідерів з 16 навчальних закладів. Запрошена і взяла участь в заході екс-лідер 2016-2018 років. Тема: мистецтво спілкування. Успішна самопрезентація. На достатньому рівні підготували презентацію «З досвіду роботи за попередні місяці поточного року», лідери: Соєцька Анастасія (Копистиринська школа), Гереш Юлія (Козлівська школа), Швець Наталія (Михайлівська школа), Боднарчук Вадим (Руданська школа), Корпалюк Аліна (Лозівська школа).

  Проведено тренінг «Моя самооцінка», практичним психологом БДЮТу Андрійчук О.А. Цікавою була бесіда Сунько Яни з присутніми на тему: «Участь в житті громадської організації, і використання набутих знань і умінь в подальшому навчанні і житті».

  Намічено плани на наступний місяць.

  Районна рада лідерів учнівського самоврядування «Союз старшокласників «Лідер» розпочала свою діяльність у 2018 – 2019 н.р.

      Першим пунктом в плані роботи  - це школа управлінської майстерності для лідерів  учнівського самоврядування Шаргородщини на тему: «Я маю право, я зобов’язаний». Навчання проходило на базі табору в с. Клекотина 12 – 14 вересня 2018р. Прибули на навчання 51 чол. з  25 шкіл району,  це президенти та заступники учнівського врядування. Не взяли участі діти з Гибалівської, Клекотинської, Пеньківської, Покутинської ЗОШ І-ІІІ ст.. та Рахнівсько Лісового , Буднянського, Деревянського, Конатковецького, Писарівського, Політанківського НВК та Ярівської ЗОШ І- ІІ ст..

    Мета такого зібрання це підтримка і розвиток учнівського самоврядування, проведення навчання учасників збору з використанням нових технологій, втому числі ІКТ, розроблення і затвердження плану роботи на навчальний рік.

      Під час навчання використовували різні форми роботи:

  1.Тренінги на тему: «Лідер та лідерство», «Лідер у кожному з нас», які проводили практичні психологи: Андрійчук О.А., Іщенко Г.І.

  2.Робота в малих  групах, - протягом трьох днів працювали 5 груп по 10 чол. готували міні композиції «Мрії збуваються» і в останній день презентували свою роботу.

   3.Квести: «Ми усі одна сімя». «Краща фотозона».

  4.Кіно під відкритим небом.

  5.Дискотека.

  6.Бесіда фахівців із соціальної роботи Шаргородського  РЦСССДМ Білоус Людмили Михайлівни, Кучер Марини Вікторівни на тему: « Будьте не байдужими до проблем суспільства.»

  7.Година волонтерів. Зустріч з волонтерами Слівінським Анатолієм Михайловичем  головою ГО Всеукраїнського об’єднання, та Вельган Валентиною Михайлівною  головою ГО районного  об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО, які приїхали презентувати «Книгу добра», яка була вручена Папі Римському  дітьми України і в  складі делегації були 5 дітей Шаргородщини. Лідери з перших вуст Влада Благуна, Наталії Теслі,  Ярослави Заволович почули про прийом їх у Ватикані та про враження від поїздки.

   8.Зустрічі з представниками влади. З дітьми проведено бесіду першим заступником голови Шаргородської РДА Щуром Ю.Б. та начальником відділу освіти Кутніком В.О. Тема: «Навчання та дозвілля шкільної молоді».

  9.Лекції. Лариса Білозір  голова ГО «Життя та розвиток громад» прочитала лекцію на тему : «Навчайся в Європі та повертайся додому», «Стипендіальна програма».

  10. Флешмоб. «Ми усі одна сімя»

  Обговорили план роботи на навчальний рік. Затвердили  склад організаційного комітету Районної ради лідерів учнівського самоврядування «Союз старшокласників «Лідер»  

   Лідер – Соєцька Настя –учениця Копистиринської школи

  Заступник – Гереш Юлія – учениця Козлівської школи.

  Члени: Поліщук Анастасія – учениця Деребчинської школи

               Філіпович Аліна - – учениця       Рахнівсько – Лісової школи

               Шевчук Наталія - – учениця       Івашковецької школи

               Корпалюк Аліна   – учениця       Лозівської школи

               Ніколаєва Людмила  – учениця         Джуринської школи

               Садовий Остап   -учень              ШРГ

               Шеменкова Алевтіна – учениця               Шаргородської №1

               Куйбіда Максим      -учень               Козлівської школи

                Щерба Аліна   – учениця                       Плебанівської школи  

   

   

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

   

  12.04.2018р відбулось чергове засідання районної ради учнівського самоврядування «Союз старшокласників «Лідер». На засіданні проведено конкурс «Лідер року» де обрано лідера районної ради на наступні навчальні роки. В конкурсі взяли участь 10 активістів шкільних учнівських парламентів, які подолали 7-конкурсів і переможцем стала Соєцька Анастасія учениця 9 класу Копистиринської школи. Заступником обрана Гереш Юлія учениця 9 класу Козлівської школи.

     

    

  В перший день весни 01.03.2018 року відбулось чергове засідання районної ради учнівського самоврядування «Союз старшокласників «Лідер».

   На засіданні обговорювалась тема:  Лідер і керівник – у чому різниця? Джерела підтримки лідера і команди.

  Провели засідання: Сунько Яна – лідер ШРРС, Буряк Ю.І.- координатор ШРРС.

   В засіданні взяла участь і провела бесіду з дітьми Кушнір Оксана Петрівна – директор Шаргородської  №2 СЗШ –І-ІІІ ст., депутат  Шаргородської міської ради. Вийшла ділова і душевна розмова, чи є різниця між керівником і лідером.

    Презентували роботу, виконану  за попередній місяць, лідери: Дубина Оксана Джуринської школи, Філіпович Аліна –Рахнівсько –Лісової школи, Гумінський Владислав – Зведенівської школи, Ковальська Влада – Буднянський НВК. В електронному варіанті свої презентації подав Резнік Олександр – Клекотинська СЗШ –МОЛОДЕЦЬ!!!.

      На початку  навчального року оголошено Акцію «Допоможемо герою АТО» покажемо це  у світлинах. Прозвітували про свою участь в Акції лідери шкіл: Зведенівської, Михайлівської, Рахнівсько – Лісової, Буднянського НВК, Клекотинської , Сл.Шаргородської.

      В оголошеному фотоконкурсі на лютий місяць «Чотирилапі друзі» взяли участь лідери шкіл: Сл.Шаргрродської, Шаргородської №2, Клекотинської, Буднянського НВК.

   В лютому проходив конкурс буклетів  «Країна, в якій мені живеться комфортно і в здоров’ї» справились із завданням лідери шкіл: Михайлівської, Клекотинської та Буднянського НВК. Ковальська Влада  з Буднянського НВК в буклеті описала свої роздуми про країну і її цінності де назвала :Гордість країни, Освітня країна, Відпочинок, Чиста країна. Лідер  Резнік Олександр з Клекотинської школи «Країну, в якій мені живеться комфортно і в здоровї» назвав свою рідну школу.

   Прозвітували про участь в конкурсі малюнка «Ми є рівні» лідери шкіл: Клекотинської, Буднянського НВК.

       Я Буряк Ю.І. – координатор районної громадської організації «Союз старшокласників «Лідер», дякую всім за участь в засіданні і за добросовісне виконання своїх обов’язків.

      

    

   

   18.05.2017 р. Відбулось підсумкове засідання районної ради  громадської організації «Союз старшокласників «Лідер».

  На засідання запрошувались переможці міжнародних та Всеукраїнських конкурсів та змагань: Настасюк Герман, Настасюк Надія, морозюк Володимр, Томчук Богдан. Талановиті діти розповіли лідерам, як треба працювати, хто має допомогти, щоб стати успішними. Дуже цікавою була розповідь Н.Настасюк про  танцювальний колектив «Роєл Денс», в  якому вона займається, про велику працю, яку вкладають діти, щоб взяти  участь у  танцювальних конкурсах Міжнародного та Всеукраїнського рівнів.

  З великим задоволенням слухали Морозюка Володимира, учасника шоу «Майстер – шеф. Діти.», який брав участь  на каналі «СТБ» в шостому сезоні.

  Обговорено  та схвалено  Акцію «Я волонтер у відпочинковому таборі «Барвінок», мета якої, щоб діти спробували себе у ролі лідерів в дитячому колективі. Підсумок акції буде підведено  у вересні 2017 року на базі ДОК ім..В.Загурного.

    

    

  ЗУСТРІЧ НА  ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОМУ ПЕРЕХРЕСТІ.

       Ще у  вересні місяці розпочалась районна інтелектуальна гра  серед старшокласників загальноосвітніх шкіл.

   Тема інтелектуальної гри „ Моя Україна ” дала можливість учням перевірити свої знання з історії української держави,більше дізнатись про її традиції і звичаї, вивчити природу, та збагатити свої знання з історії виникнення національих історико-архітектурних заповідників, парків та пам’ятників  України.

    П’ять команд увійшли до фінального туру гри, яка відбулась 19 січня 2017року. Це команда Деребчинської СЗШ І-ІІІст.; команда Клекотинської СЗШ І-ІІІст.; команда Руданської СЗШ І-ІІІст., команда Козлівської СЗШ І-ІІІст. та команда Слободо –Шаргородської СЗШ І-ІІІ ст.

   Згідно положення, гра передбачала 9 завдань: візитка; вікторина; кросворд; відеозавдання; бліц-запитання для капітанів; природа України; прислів’я; 7 запитань та ребус.

    ІІІ місце у грі розділили між собою команди „Майбутнє України” Руданської СЗШ І-ІІІст. та команда „Торнадо” Козлівської СЗШ І-ІІІст.

  ІІ місце по праву здобула команда „Квест” Клекотинської СЗШ І-ІІІст.

  І перемогу у фінальній грі здобула  команда „Прогрес” Слободо-Шаргородської СЗШ І-ІІІст. –І місце.

  Дійсно, в цей благодатний день, всі команди показали достатньо високий рівень знань з історії нашої держави.

      Хочеться побажати всім командам  гарних перемог  на шкільній ниві. Хай щастить вам, юні ерудити, бо ви гідне майбутнє нашої  Укаїни.

                                                                     Культорганізатор БДЮТу Томчук Л.В

    

    

  Наші навчання почалися із пленарного засідання на тему:»Лідер та лідерство» Було проведено реєстрацію учасників, ознайомлення із структурою Шаргородської районної Ради «Союз старшокласників «Лідер»

   В цей же день, практичні психологи із Будинку дитячої та юнацької творчості провели тренінг «Знайомство», на якому лідери познайомились, дізнались трішки про своїх однолітківків та мали змогу проявити  свої  лідерські якості.

  В нашому засіданні взяли участь начальник відділу освітиШаргородської РДАКутнік Володимир Олексійович та заступник голови Шаргородської районної ради Федоришин Василь Іванович. З ними ми обговорили питання молодіжної політики та участі учнівського самоврядування у громадському житті. Також учні мали можливість задати свої запитання. Цікавились вони усім: від культурного розвитку молоді до суспільного життя району. «Чому у селах учням немає куди піти?», «Чи будуть закривати школи, при об’єднанні районів?», «Що чекає учнів які повинні здавати ЗНО у 9 класі?» та безліч інших питань.

  Далі лідери розбились на малі групи і кожна група працювала над своїм завданням. Перша група вивчала загальну пісню, їхнім вибором була українська народна пісня «Червона рута». Друга група працювала над виготовленням плакату до Дня миру. Завданням третьої групибуловиготовлення паперових голубів миру та створення фото одного «живого голуба» до Дня миру.  Обговорення та презентація структури ШРРС  - таке було завдання для четвертої групи.  По завершенню підготовки, лідери презентували свої завдання.

  Підсумок дня вогнище дружби та вечір біля нього. Усі співали запальних пісень, грали ігри, а після мали змогу потанцювати на дискотеці.

   Наступний день розпочався із зарядки-флешмобу, яку підготували лідери Шаргородської СЗШ І-ІІІ ступенів №1.Наді Настасюк та Олени Коваль.

  В плані роботи на день було: тренінгина самовпевненість, лідерство та роботу у колективі від практичних  психологів  Андрійчук Олени Антонівни, Іщенко Галини Іванівни та Ковтун Тетяни Євгенівни. Тренінги були досить захоплюючими та цікавими.

    Наступним пунктом в нашій роботіквестгра – подорож «Вибори», завдання якої обрати лідерів районну раду. Команди повинні були скласти соціальну рекламу, розповісти якості лідера,  продемонструвати свою ораторську майстерність,  створити пам’ятник лідеру та проспівати пісню.

   Цього ж дня, до нас навідалась екс-лідерШаргородської районної ради Старшокласників Лозова Ірина, яка стежила за нашою роботою, а також виступила перед лідерами, дала безліч корисних порад та ідей, щодо роботи ради, та поділилась цікавими історіями з життя ради у попередніх роках.

   Також учні мали змогу випробувати себе на майстер-класах , які проводили керівники гуртків Будинку дитячої та юнацької творчості. Вони могли пошити птаху, змайструвати листівку, навчитись  туристським навикам, а також спробувати себе у ролі фотографа макрозйомки.

   Стомлені важким, проте цікавим днем, лідери таки знайшли в собі сили піти на дискотеку та запалювати до пізньої ночі.

   Останнього дня, пройшло підсумкове засідання, на якому було обговорено безліч важливих питань. Серед яких були: перспективний план роботи ради, обговорення рейтингової системи оцінювання роботи лідерів учнівського самоврядування, вибори активу ради та вручення сертифікатів учасникам районної школи управлінської майстерності. До активу ради увійшли: Коваль Олена (Шаргородська СЗШ І-ІІІ ступенів №1, заступник лідера ради), Мазур Ольга (Шаргородська районна гімназія, голова центру культури та дозвілля), Настасюк Надія (Шаргородська СЗШ І-ІІІ ступенів №1, голова центру інформування та зв’язків з громадськістю), Борець Анастасія ( Слободо-Шаргородська СЗШ І-ІІІ ступенів, голова центру захисту прав дитини та допомоги  у проблемних ситуаціях), Гаєвський Владислав (Мурафська СЗШ І-ІІІ ступенів, центр інформування та зв’язків з громадськістю), ЗембаАльона (Руданська СЗШ І-ІІІ ступенів, центр інформування та зв’язків з громадськістю), Поперечний Андрій (Плебанівська СЗШ І-ІІІ ступенів, центр культури та дозвілля), Мельник Вікторія (Стрільницька СЗШ І-ІІІ ступенів, центр культури та дозвілля), Гумінський Владислав (Зведенівськ СЗШ І-ІІІ ступенів,  центр захисту прав дитини та допомоги  у проблемних ситуаціях), Дубина Оксана (Джуринська СЗШ І-ІІІ ступенів, центр захисту прав дитини та допомоги  у проблемних ситуаціях).

   Загалом, районна школа управлінської майстерності видалась на славу, усі роз’їхались задоволені, з новим досвідом та позитивними емоціями.

   Ми є і ми працюємо, ми ще не раз будемо нагадувати про себе, тому сподіваємося на вашу підтримку та нашу активну роботу.

   Лідер ШРРС, Сунько Яна.

     

    

    

    

    

    

     

    

    

    

    19 травня свою роботу завершила Шаргородська районна Рада Старшокласників. На останньому засіданні були підведені підсумки року та запрошені поважні гості. До нас завітали мер міста Шаргорода Ігор Винокур, депутат обласної ради Соляник Вадим та депутат районної ради Печенюк Вадим.

  Ми презентували річний звіт роботи ради та декілька найактивніших лідерів відзвітували про свою роботу у школах.

  Також відбулося нагородження активістів ГО "Союз Старшокласників "Лідер". Лідери отримали своїї подяки та відзнаки.

  Було проведено конференцію з нашими гостями та обговорено теми молодіжної політики та ролі активної молоді у суспільстві.

     

    

    

    

  14. 04.2016р. пройшло чергове засідання «Союзу старшокласників «Лідер» на базі БДЮТу. Про свою роботу прозвітували лідери: ШРГ (Кравець Віка), Руданської СЗШ І-ІІІ ст. (ЗембаАльона), Пасинківського НВК (Храпко Яна), Гибалівської СЗШ І-ІІІ ст.. (Ренкас Галина), Зведенівської СЗШ І-ІІІ ст..(Гумінський Владислав).

    Провели гру для старшокласників «Екоквест». Мета: виявлення талановитих дітей, навчання лідерських якостей. Пропаганда збереження навколишнього середовища, природніх багатств тощо.

    Гра мала 8 номінацій: Написати вірш, написати нарис «збережемо первоцвіти», попурі пісень про природу, фотоколаж «Моє село найкраще», скринька гумору (зібрати смішинки, гуморески. «Я і природа»), малюнок або художня робота (мальовничі місця мого села), сюжетний танець (танець Мавки, Вітру, Дощу тощо), зробити репортаж «Земля наш спільний дім».

    Добре справились із завданнями лідери: Кравець Вікторія, Ренкас Галина, Коваль Олена , Настасюк Надія, Куліховський Ваня, Галайко  Максим, ЗембаАльона, Гаєвський Владислав, ПльонсакАльона. Всім хто працював і добре справились з завданнями Дякую!

    Обговорили план благодійного забігу по центральній вулиці м.Шаргорода.

    

    

    

    

   

  Нещодавно члени ради учнівського самоврядування Шаргородського району відвідали м.Львів.

  Мета: познайомитись з історичними памятками культури м . Львова,  побувати в театрі, зустрітись з однолітками і обласною радою учнівського самоврядування Львівщини.

  Поїздка була досить насиченою різними видами культурно – видовищних дійств. Екскурсії по місту, музеях,  відвідини цікавих місць,  драматичного театру Заньковецької, і незабутньої зустрічі з радою старшокласників, яка працюєна базі обласного центру науково – технічної творчості. Тут ми багато почули цікавих справ, якими займаються школярі Львівщини і досить гідно представили справи школярів Вінниччини та Шаргородщини. Дуже вдячна батькам, за добрих , розумних. вихованих дітей, за   допомогу організувати поїздку, і вдячна дітям за взаєморозуміння. Така поїздка ще більше  зблизила наших лідерів.

    

    

  4 ЛЮТОГО 2016 Року на базі Шаргородського БДЮТу відбулось чергове засідання  районної ради учнівського самоврядування «Союз старшокласників «Лідер». В засіданні взяли участь  17 лідерів та 7 заступників лідера з НВЗ району .

   Зібрання пройшло досить активно. Тема: Лідер та його команда. Проведено Тренінг «Уміння працювати в команді». Підведено підсумок роботи за І півріччя, Настею Борець. Найактивніших нагороджено грамотами   районної ради учнівського самоврядування «Союз старшокласників «Лідер». А саме: Ковальську Оксану – Буднянський НВК, Владунську Юлію – Джуринська СЗШ І-ІІІст, Гаєвського Владислава – Мурафська СЗШ,  Волинець Вікторію – Рахни–Лісові №1, Храпко Яну –Пасинківський НВК.

    Змінено лідера Районної радиучнівського самоврядування «Союз старшокласників «Лідер Настя Борець попросилась піти у відставку, прийшла Сунько Яна – учениця ШРГ, Член районної ради.

   Насті подякували за її активну роботу, Яну прийняли в команду Лідером і побажали не втрачати напрацьоване, а продовжувати вести за собою лідерів району.

        В цей день відбувся семінар педагогів – організаторів. В семінарі взяли участь 31 педагог.

  Тема: Розвиток учнівського самоврядування в шкільному колективі. Педагоги - організатори поділились досвідом роботи з органами учнівського самоврядування в НВЗ

    

    

    

    

   

  З 16 по 18 вересня 2015року на базі оздоровчого табору Ім.В.Загурного села Клекотини, Шаргородського району відбулось навчання лідерів учнівського самоврядування Шаргородщини на тему: «Лідерство – запорука успіху».

   На навчання в школу управлінської майстерності з’їхались лідери та їх заступники з 27 НВЗ.

  Протягом трьох днів працювали з дітьми працівники БДЮТу, Психологи. У програмі : години спілкування (Використання інформаційно –комунікативних технологій в організації діяльності органів учнівського самоврядування; Історія розвитку самоврядування дітей; «лідер у кожному з нас»,як вивчити та реалізувати сої права; ділова документація, учнівського самоврядування в школі); робота в малих групах (створення міні – композицій з «Україною в серці» і проведення конкурсу на кращу підготовку та виконання); Тренінги (Технологія проведення зборів учнівського самоврядування, Моя індивідуальність); ділові ігри (Спільно творимо. Ми сенкани «Наші кумири», пишемо есе «Я у мультикультурному суспільстві» Створюємо соціальну рекламу «Включи людську свідомість», «Рух лідерів +»); ТОК –ШОУ «Вчимося демократії» зустріч з волонтерами (Вельган В.М.); Турквест «Туризм – це здорово!». Дискотеки, дружні зустрічі по футболу, волейболу.

  Проводили навчання за рахунок батьківської підтримки, а саме: батьки дали продукти харчування, кошти на хліб та проїзд до табору і назад.

    

    

    

    

    

      Школярі Івашковецької, Руданської та Рахнівсько – Лісової СЗШ №1 взяли активну участь у районному етапі Всеукраїнського конкурсу на кращу туристсько – краєзнавчу експедицію учнівської молоді з активним способом пересування «МІЙ РІДНИЙ  КРАЙ».

    Експедиційні загони вищезгаданих шкіл в один і той час вирушили за трьома маршрутами по історичних місцях Шаргородщини, для того , щоб відвідати місця пов’язані із сторінками історії України періоду ІІ світової війни 1941 -1945 років, інших знакових подій з прагненням народу України до волі та незалежності, подій і розповідей очевидців про Українців учасників військових конфліктів ХХ – поч.. ХХІ ст..( зокрема війни в Афганістані) Розпитати про маловідомі та невідомі факти історії, місця боїв, імена їх учасників, місця  знаходження поховань людей, які загинули за рідну землю, учасників визвольного руху, репресованих, вдів.

      Тому протягом походу діти  відвідували пам’ятники загиблим воїнам, могили невідомого солдата, пам’ятник воїнам –афганцям, в Івашківцях, Руданському, Сл.Шаргородській, Шаргороді, Клекотині, Стрільниках, Михайлівці,Лопатинцях. Проводили зустрічі в музеях Бойової слави з істориками – краєзнавцями та екскурсоводами в школах району, саме: Клекотинській, Михайлівській СЗШ І-ІІІст.

    

     

    

    

    


  Цікаві зустрічі відбулись: біля пам’ятника воїнам – афганцям з головою ради воїнів – афганців району Мркевичем Володимиром, з екскурсоводами –краєзнавцями, Сл.Шаргородської СЗШ І – ІІІст, із заступником виховної роботи Клекотинської СЗШ І-ІІІ ст..Бондарчук Тетяною Василівною та іншими жителями сіл району.

    

    

    

    

    

    

    

       Лідери учнівського самоврядування зустрічалися з волонтером  Вельган Валентиною Михайлівною. Розповідь Валентини Михайлівни про події на Сході нашої країни справили великі враження на дітей. Валентина Михайлівна вручила лідерам Копистеринської СЗШ І-ІІІ ст.. прапор України,  військової частини, якій допомагали школярі даної школи. Прапор мав підписи воїнів АТО. Також Валентина Михайлівна подарувала бібліотечку літератури з історії України. Потім книги були вручені лідерам – активістам школи управлінської майстерності, а саме: Борець Анастасії, Храпко Яні, Бантюк Дарині, Ренкас Галині, Волинець Вікторії, Зембі Альоні, Очеретнюк Лілії, Куліховському Вані, Серветнік Ігору, Владунській Юлії.

        Зустріч завершилась колективною творчою справою. Всі учасники малювали логотип  Шаргорода, у вигляді емблеми. Всі художні роботи сфотографовані, закинуті в інтернет за посиланням https://vk.com/sah_zavod для обговорення і голосування. Краща робота буде залінцезована і використовуватись для виготовлення сувенірів.

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

  Згідно річного плану роботи відділу освіти Шаргородської РДА, річного плану роботи БДЮТу, плану роботи районної ради старшокласників «Союз старшокласників «Лідер», 14.05.2015р. на базі БДЮТу пройшло 9 засідання районної ради старшокласників. У даному заході взяли  участь 23 лідери учнівських парламентів шкіл району, а  також їх заступники. На заключне засідання були запрошені гості: спеціаліст відділу у  справах дітей  Шаргородської РДА Сєрбіна Марія Василівна, представник Центру у  справах молоді Дишкант Лариса Михайлівна та представник радіокомпанії «Шаргород» Мудрак Тетяна Володимирівна.

    

    

    

    

   

  Згідно річного плану роботи БДЮТу, плану роботи ради учнівського врядування, 13.11.2014р. на базі БДЮТу пройшли навчання лідерів шкільних парламентів. У школі лідерів взяли  участь  7 лідерів та заступників учкомів: Козлівської, Гибалівської, Івашковецької, Шаргородської СЗШ №2, Голинчинецької, Михайлівської СЗШ, Шаргородської районної гімназії.

      

     

  Згідно річного плану роботи БДЮТу 13.11.2014р. на базі ПНЗ пройшов 4-й тур інтелектуальної гри серед старшокласників «Інтелектуальне перехрестя». У даному турі взяли участь  6  команд: Гибалівська СЗШ, Шаргородська СЗШ №1, Шаргородська СЗШ №2, Слободо – Шаргородська СЗШ, Козлівська СЗШ, Шаргородська районна гімназія, Мурафська СЗШ.

   Учасники гри продемонстрували свої знання з різних галузей: історії, українознавства, географії, природознавства тощо.

    

    

    

    

  З  11 вересня 2014 року в БДЮТі  стартувала районна гра „Інтелектуальне перехрестя” в якій беруть участь старшокласники загальноосвітніх шкіл району.

     Згідно положення „Інтелектальне перехрестя” передбачає вісім завдань:

  Візитка, Вікторина, Кросворд, Природа України, Сім запитань, Весела розминка, Пам‘ятники архітектури та ребус. Тема  гри „Україна єдина країна”.

     В першому турі, який відбувся 11.09. брали участь чотири школи, а семе: Хоменківська СЗШ І-ІІІст.; Пеньківська СЗШ І-ІІІст.; Федорівський НВК та Юхимівська СЗШ І-ІІІят. Кожна команда складалась з 5 учасників.

    В першому турі найсильнішою була команда Хоменківської СЗШ І-ІІІст, яка набрала найбільшу кількість балів і вийшла до фіналу. ІІ місце виборола команда Юхимівської СЗШ І-ІІІст.ІІІмісце зайняла команда Пеньківської СЗШ І-ІІІст. І ІУ місце у команди Федорівського НВК.

      В Другому турі районної гри, який відбувся 25.09. взяли участь п‘ять шкіл – Руданська СЗШ І-ІІІст.; Деребчинська СЗШ І-ІІІст.; Івашковецька СЗШ І-ІІІст.;Ммихайлівська СЗШ І-ІІІст. Та Лозівська СЗШ І-ІІІст.

     Переможцем ІІ туру стала команда Руданської СЗШ І-ІІІст., яка набрала 47балів. Другою стала команда Івашковецької СЗШ І-ІІІст., на ІІІ мвсці команда Михайлівської СЗШ І-ІІІст. ІV місце дісталось команді Деребчинської СЗШ І-ІІІст. І на V місці команда Лозівської СЗШ І-ІІІст.

    

    

  09.10.2014 р.  відбулося засідання школи  управлінської майстерності учнівського самоврядування «Союз старшокласників «Лідер».

  Мета засідання: урізноманітнювати форми виховної роботи ,спрямовувати на розвиток  особистості учня та на формування ціннісного ставлення до себе згідно з Основними орієнтирами виховання.

  На засіданні  обговорили  і затвердили план роботи на 2014 -2015 н.р.та наступний місяць.

  v Обговорили обов’язки  членів  комісії.

  v  Підвелии підсумок роботи по Проектах,які були заплановані;

  v Поділились враженнями про виїздне засідання, яке проходило на базі табору  ім. В.Загурного.