Джурівці Шаргородщини

5 травня 2023 року на базі міського стадіону ''Колос'' стартував І міський етап дитячо-юнацької військово- патріотичної гри ''Сокіл'' (''Джура''), метою якої є виховання виховання патріотизму на основі традицій українського козацтва,виховання почуття гордості за історію своєї Вітчизни та її героїв, формування в сучасної молоді патріотичної свідомості, розвиток спритності, сили, витривалості. В даному заході взяли участь 12 команд з 11 ліцеїв Шаргородської громади: Івашковецький, Руданський, Лозівський, Плебанівський, Копистиринський, Козлівський, Гибалівський, Слободо Шаргородський, Шаргородський, Шаргородський #1, Шаргородський №2. Було представлено 6 роїв середньої  та 6 роїв старшої вікових груп. Кожен рій виконував 8 конкурсних завдань: ''Впоряд'', ''Ватра'', ''Рятівник'', ''Фізична підготовка'', '' Туристично- спортивна смуга перешкод'', ''Відун'',''Стрільба'', ''Метання гранати''. Усі рої достойно виступили і впорались із завданнями.  З вітальним словом до усіх присутніх звернулась мати захисниці, волонтер, депутат обласної ради Вельган Валентина Михайлівна, яка вручила пам'ятні призи кращим джурівцям. Приємно відзначити, що такий захід не залишає байдужим керівництво. Так усі переможці та призери були нагороджені грамотами Шаргородської міської ради та відділу освіти і спорту. За сприяння міської ради усі команди отримали грошову винагороду. За підсумками суддівської колегії переможцями міського етапу гри ''Сокіл'' (''Джура'') стали: Серед середньої вікової групи - рій ''Патріоти'' Гибалівського ліцею, серед старшої вікової групи - рій ''Юні козаки'' Шаргородської ліцею №1. Ці команди будуть представляти нашу громаду на обласному етапі Гри. Бажаємо їм гідно представити нашу Шаргородську громаду. Фото Лізи Титаренко, вихованка фотовідео гуртка Шаргородського Будинку дитячої та юнацької творчості.
 
22.02.2022р Молодші школярі-Котигорошки Шаргородської громади змагались в спритності, силі, сміливості, витривалості в рамках військово-патріотичної гри Сокіл «Джура».
Активність, завзятість та спритність юних козачат показали, що ми сміливі, сильні, мужні, знаємо історію козацтва, не панікуємо і готові до захисту своєї країни.
Ми не втрачаємо своїх традицій, а навпаки вивчаємо і примножуємо звичаї наших предків.
Юні Котигорошки брали участь у таких конкурсах: вікторина, розгадували кросворди, співали українських пісень, у своїх виступах прославляли рідну мову, свою державу і разом з тим знаходили вихід з лабіринту, вміло вправлялися з скакалкою, гантелями, влучно стріляли.
Дитяча військово-патріотичній гра «Котигорошко» ще раз довела, що в єдності наша сила.
Всі команди були нагороджені грамотами і отримали гарний позитив на весь день. Щасливі і радісні роз'їхались по домівках.
За результатами гри: перше місце завоювала команда «Соколята» Козлівський ЗЗСО І-ІІІст, друге місце у команди «Козачата» Шаргородської Гімназії та «Козачата» Плебанівського ЗЗСО І-ІІІст, третє місце розділили між собою команди «Козачат» Лозівського ЗЗСО І-ІІІст, команда «БеМС» Руданський ЗЗСО І-ІІІст, команда Івашковецького ЗЗСО І-ІІІст.

 Дякуємо педагогам-організаторам і дирекції шкіл за підготовку і участь дітей у військово-патріотичній грі «Котигорошко».

30 січня 2020 року на базі Шаргородського БДЮТу проведена перша козацька рада «Козацькому роду – нема переводу». На козацьку раду з’їхались делегати дитячих осередків районної громадської дитячої військово – патріотичної організації «Джурівці Шаргородщини» з 19 шкіл району в кількості 75 чоловік.

Всього членів організації 914  чол. , які об’єднані у 19 куренів і 85 роїв.

Організація має свої символи, атрибути, які використовуються на засіданнях. Організація створюється з вересня місяця, але на її рахунку вже є «Добрі справи» про які діти доповідали. Це:

1.Конкурс «Пошуково – дослідницьких робіт «Козацтво України»;

2.День козацтва. Заходи до Дня Соборності України;

3.Заходи по створенню шкільних осередків (прийом в Козачата, затвердження символів та атрибутів, затвердження Кодексу козака тощо)

4.Активно включились в підготовку до участі в районному КВЕСТІ на тему : »Інтелектуальний квест для старшокласників «Козацтво України»

 На козацьку раду запрошувались ветерани АТО Івасько В.Л. та Тесля О.В.. З вітальним словом виступив Івасько В.І Л., який подякував дітям за добрі справи і побажав щоб і надалі творили добро для зміцнення і розвитку України. Організували та провели працівники Шаргородського БДЮТу.

   

  

  

  

  

  

28.11.2019р.     Відбулось  перше засідання штабу Дитячої військово – патріотичної організації «Джурівці Шаргородщини». До складу штабу входить 11 чоловік було присутніх 8 чоловік. На першому засіданні було прийнято рішення:

1.     Прапор організації затвердити ( див. фото)

2.     Емблему організації затвердити (див. фото)

3.     Козацьку булаву.

4.     Присягу юного джурівця.

5.     Провести другі збори козацької ради на які запросити отаманів, писарів та виховників шкільних дитячих організацій (куренів, загонів тощо) в січні місяці.

6.     Розробити структуру організацїї. Скласти план роботи  «Джурівців Шаргородщини» на 2019 -2020 н.р.

Ввійти з пропозицією до Вінницького крайового козацького молодіжного обєднання  «Молода подільська січ», щоб прийняли нас в ГО «Молода подільська січ»