Річний звіт про діяльність закладу
Річний звіт директора БДЮТ Буряк Юлії Іванівни
перед педагогічним колективом
04.09.2023 р.
Діяльність колективу в 2022-2023 н.р. та професійна компетентність педагогів- основа розвитку позашкільного освітнього закладу в новому 2023/24 навчальному році
Шановні , колеги !
Сьогодні ми зібралися, щоб підвести підсумки роботи колективу БДЮТ протягом 2022/2023 навчального року і накреслити завдання професійної компетентності педагогів як основи розвитку позашкільного освітнього закладу в новому 2023/24 навчальному році
Позашкільна освіта є невід’ємним складником системи освіти, яка створює додаткові можливості для духовного, інтелектуального, і фізичного розвитку дітей та підлітків. Комунальний заклад « Шаргородський Будинок дитячої та юнацької творчості Шаргродської міської ради» (далі БДЮТ) здійснює свою діяльність згідно з Конституцією України та на підставі законів України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», рішень органів місцевого самоврядування.
В умовах збройної агресії російської федерації наш заклад не припиняв працювати, організовуючи освітній процес, виховання, розвиток творчих здібностей дітей та учнівської молоді, забезпечуючи їх змістовне дозвілля та психологічну підтримку.
БДЮТ – комплексний позашкільний заклад, у якому протягом 2022/2023 навчального року функціонувало 3 відділи, які охоплювали 8 напрямів позашкільної освіти:
- художньо-естетичний відділ (напрям: художньої творчості, гуртки: вокальний, фольклорний, акторської майстерностіі, ляльковий, Сценічна мова, сучасний танець, естрадний танець, народної творчості гуртки: образотворче мистецтво, іграшка, сувенір, народна творчість, графіка, основи крою та шиття, пошиття іграшок – сувенірів, основи художнього мистецтва);
- туристсько-краєзнавчий відділ (напрям: туристсько-краєзнавчий, еколого-натуралістичний, гуртки: піший туризм, туристичнй, юні натуралісти, Юні агрохіміки );
- науково-технічний відділ гуртки: відеотехнічний, фототехнічний, початкове технічне моделювання, користувач ПК, інформаційні технології ).
- гуманітарний гуртки:, соціально-реабілітаційний, «Лідер – запорука успіху» «школа раннього розвитку для дошкільнят «Пізнайко», Англійська для малят, Медіа культура, Юні диктори, Акомпоніатор, Культорганізатор.
Разом з тим потребує розширення, мережа гуртків військово-патріотичного, туристсько-краєзнавчого напрямів.
пріоритетні завдання БДЮТ
- реалізація державної політики у сфері позашкільної освіти;
- забезпечення змістовного дозвілля дітей;
- формування вихованої, творчої, фізично та морально здорової, з глибоко розвиненою національною свідомістю особистості;
- глибоке вивчення культурно-історичної спадщини українського народу;
- забезпечення випереджаючого характеру освітього процесу у гуртках, вільний розвиток особистості та формування соціально-суспільного досвіду;
- використання нових сучасних педагогічних методів та інноваційних проектів у вихованні та навчанні;
- створення умов для підтримки та розвитку творчої особистості;
- створення умов для підтримки та розвитку дітей, які знаходяться в складних життєвих умовах; для дітей, які постраждали в наслідок російсько – української війни
-
Головне завдання – розвиток особистості, надання кожній дитині можливості для життєвого вибору, навчити дитину рухатись у просторі ідей, образів, допомогти виробити цілісний погляд на світ, сформувати повноцінного громадянина держави, створити педагогічні умови для профільного навчання та підвищення професійної компетентності педагога..
У закладі обладнано 14 навчальних кабінетів, 1 танцювальний зал з необхідним хореографічним обладнанням; 1 актова зала на100 глядацьких місць; 1 методичний кабінет на 2 робочих місця, 1.технічна майстерня, 1 костюмерна 1 кімната натуралістів, 1 студія звукозапису, 1швейна майстеря,1 кімната для малят, 1 комп’ютерний клас, 2 для занять декоративно- ужитковим мистецтвом, 1 кімната для акторської майстерності, 1 для фото-відео занять Все це дає змогу забезпечувати функціонування БДЮТ як профільного позашкільного навчального закладу. Усі навчальні кабінети закладу частково укомплектовані необхідним обладнанням, інструментами, матеріалами, реквізитом та меблями для проведення гурткових занять відповідно до навчальних програм та профілю гуртків.
Однак, нагальною залишається проблема укомплектування матеріалами кабінети для якісного навчання в них.
Враховуючи те, що БДЮТ організовує роботу своїх гуртків, груп та інших творчих об’єднань у приміщеннях ліцеїв, 2022/2023 навчальному році на підставі до укладених договорів на базі 3 закладів освіти Шаргородської громади організована робота 6 груп- гуртків, що становить 80 вихованців (13 % від загальної кількості вихованців закладу).
Керуючись у своїй роботі Законами України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», Положенням про позашкільний навчальний заклад, власним Статутом, з метою задоволення потреб дітей у здобутті позашкільної освіти, БДЮТ сформував мережу гуртків, робота яких здійснюється за бюджетне фінансування. (Таблиця 1).
Таблиця 1
Навчальний рік |
Кількість груп (бюджет/ позабюджет) |
Кількість дітей (бюджет/ позабюджет) |
Всього дітей |
Пільговий контингент |
2023/2024 |
47 |
623 |
623 |
|
2022/2023 |
47 |
621 |
621 |
|
2021/2022 |
47 |
623 |
623 |
|
2020/2021 |
63 |
829 |
837 |
|
2019/2020 |
63 |
829 |
829 |
|
У 2022/2023 навчальному році збереглась мережа гуртків БДЮТ. В 47 бюджетних гуртках навчалось та виховувалось 623 вихованці.
БДЮТ здійснював освітній процес у гуртках за: 47 державними програмами.
Методична робота БДЮТ спрямована на становлення та розвиток творчої майстерності педагога з метою забезпечення ефективності освітнього процесу для становлення особистості як творця й проектувальника власного життя, гармонізації й гуманізації взаємин між вихованцями і педагогами на основі ідеї самоцінності дитинства, діалогу, усвідомлення вибору особистістю життєвого шляху. Враховуючи проблему, над якою працює заклад: « Інноваційні підходи до організаії навчально- виховного процесу в Шаргородскому будинку дитячої та юнацької творчості » одним з найбільш пріоритетних завдань роботи закладу є професійна спрямованість. Майстерність педагогічних працівників допомагає професійно визначитися їхнім вихованцям та у подальшому вибирати спеціальності, споріднені з напрямком роботи гуртка. На жаль в цьому році не було випускників, але попередні роки було багато дітей, які обрали собі професію споріднену з напрямком гуртка
У 2022/2023 навчальному році у закладі було реалізовано ІІІ етап методичної проблеми ( формуючий).
Протягом року трохи не допрацювали в плані методичної ради, яку очолює методист Левадна Л.В. Не достатньо проводилась робота по вивченню та узагальненню кращого досвіду педагогів закладу, підготовка педагогів до участі у конкурсах професійної майстерності різних рівнів, видавнича діяльність.
У 2022/2023 навчальному році у закладі працювало 3 методичних об’єднання:
- Методичне об’єднання № 1 (голова МО – Гончар О.О., завідувач відділом). До МО входять гуртки художньо-естетичного напрямку.
- Методичне об’єднання № 2 (голова МО – Чорна Н.Д. керівник гуртків). До МО входять гуртки декоративно – ужиткового мистецтва
- Методичне обєднання №3 (голова МО – керівник гуртків) До МО входять гуртки науково - технічної творчості..
Нашими працівниками запроваджувались нові форми роботи, технології.
Так, Огороднік Л.І. спільно з Дубенко Є.В та поетесою Федорчук Іриною ,.зробили незвичний для нас «Проєкт» Друк книжки «Відкривай для себе світ», цікавим «Проєктом» у цих керівників і був «Сувенір для Європейців» дуже приємно що на полицях трьох міст Франції продавались наші вироби із символами України. Не можна не відмітити цих педагогів спільно з Тютюнником П.В. які оформили площадку біля міської ялинки; Тесля Вікторія Василівна, використала нову техніку по виготовленню театральних масок, копілок тощо.
З метою підвищення педагогічної майстерності та вдосконалення педагогічного досвіду протягом року були проведені методичні консультації для керівників гуртків за такими темами:
- вимоги, які ставляться до ведення журналу планування та обліку гурткової роботи;
- календарно-тематичне планування навчально-виховного процесу в гуртках різних напрямів;
- організація роботи з безпеки життєдіяльності вихованців та педагогів;
- особливості підготовки та проведення відкритого заняття;
- особливості участі в онлайн конкурсах для гуртків;
- нові форми роботи гуртків декоративно-прикладного та художнього напрямків;
- вивчення педагогічного досвіду роботи «Зразкового колективу театру мініатюр «Гармонія» з метою підтвердження звання «Зразковий колектив»;
- використання різноманітних форм літнього оздоровлення вихованців тощо.
Робота методичних об'єднань спрямовувалась на вирішення питань по участі в масових заходах».
Однією із важливих форм роботи з підвищення професійної майстерності педагогів залишається їх участь у майстер-класах. Найчастіше проводить майстер – класи Чорна Н.Д – керівник – гуртків методист,.і не тільки в колективі, але і для громадськості міста.
- У закладі проводиться робота щодо залучення педагогічних працівників до інноваційної діяльності. З метою підвищення професійного рівня педагоги БДЮТ беруть участь в онлайн конференціях як обласних так і всеукраїнських
- Буряк Ю.І. Методологічний семінар Міжнародної асоціації П.О. 1. « Військово – патріотичний напрям позашкільної освіти: теорія і практика» 2. Гуманітарний напрям позашкільної освіти: теорія і практика»
Левадна Л.В. . Методологічний семінар Міжнародної асоціації П.О. 1. « Військово – патріотичний напрям позашкільної освіти: теорія і практика»
- Для більш ефективної роботи колективу у новому 2023/2024 навчальному році необхідно активізувати участь усіх педагогів закладу у методичних заходах різних рівнів. А також звернути особливу увагу на:
- забезпечення більш ефективної роботи, методичних об’єднань, творчих груп;
- удосконалення психолого-педагогічної освіти педагогів;
- підвищення рівня володіння педагогами сучасними ІКТ (Інформаційно комп’ютерними технологіями).
У закладі створена та успішно діє система роботи з обдарованими дітьми, створені умови для самовизначення і духовного зростання дітей та молоді, їх підготовки до активної професійної та громадської діяльності, досягнення успіху в житті.
З метою забезпечення необхідних умов для розвитку дітей та учнівської молоді в системі допрофесійної підготовки, виявлення обдарованої молоді та залучення її до занять у гуртках БДЮТу, з метою виховання національної свідомості систематично проводяться І етапи міських, обласних та Всеукраїнських конкурсів, змагань, виставок, фестивалів серед школярів Шаргородської громади.
Особливо слід відзначити проведення на базі БДЮТу Виставок – змагань з технічної творчості та декоративно – ужиткового мистецтва в яких взяли участь близько 200 учасників.
Проведення оглядів – фестивалів художньої творчості : Зіркова мрія, огляд художньої творчості учнівських та вчительських колективів «Проліски надії»,
Організація та проведення дитячої національно – патріотичної гри «Сокіл (.Джура)»; змагань з туристських видів спорту. ТПТ .Скелолазіння.
Традиційно з 1 по 15 вересня у закладі проводяться Дні відкритих дверей, у програму яких входять заходи по залученню школярів до гурткової роботи: екскурсії учнів місцевих ліцеїв Шаргородської громади, робота з батьками, реклама через соцмережі.
Залучення вихованців до змістовного літнього відпочинку та оздоровлення є важливою складовою збереження і відновлення здоров’я учнівської молоді. Всього у 2023 році було відпочиваючих 142 вихованці
Особлива увага приділялась організації змістовного дозвілля вихованців. Забезпечувалося виконання заходів щодо формування у дітей і підлітків навичок здорового способу життя.
Запропонована така форма оздоровлення учнів мала багато позитивних відгуків з боку батьків і дітей, тому вона буде продовжена надалі.
В зв’язку з воєнним станом в країні були обмеження з проведенням масових свят та різних заходів однак у 2022/2023 навчальному році були проведені свята та заходи: до Дня Святого Миколая, Різдва, Міжнародного Дня захисту дітей, День лялькаря, День туризму, До Дня миру, до Дня народження Т.Шевченка тощо
Всього у 2022/2023 навчальному році було організовано та проведено понад _17____ масових заходів, до яких було залучено близько 1044 дитини.
Основним показником освітнього процесу є результативна участь вихованців та творчих колективів у обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах.
Слід зазначити, що роботи вихованців БДЮТу відзначались різноманіттям жанрів, високим рівнем майстерності і це дало змогу досягти високих результатів
Протягом 2022 – 2023н.р. педагогічний та учнівський колективи взяли участь у масових заходах:
1. Міжнародних: практична конференція «ЮНЕСКО» у дзеркалі досліджень молоді: сфера культури»
2. Всеукраїнських: конкурс образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва «Битва жанрів», мистецький конкурс «Золоті зірки Різдва», фестиваль – конкурс мистецтва «Планета мрій», фестиваль – конкурс «Весняний розмай талантів», конкурс майстерності та художників «Мальовнича Україна», конкурс образотворчого та декоративно – ужиткового мистецтва «Світла Пасха – світлий рік», конкурс мистецтв «Україна – це ти», «Діти країни – майбутнє України», фестиваль творчості до Дня захисту дітей
3. Обласних:
- Виставка технічної творчості «Наш пошук і творчість тобі, Україно»;
- Виставка робіт початкового технічного моделювання;
- Виставка фоторобіт «Моя Україна»;
- Виставка «Знай і люби свій рідний край»;
- Конкурс творчості «Творча майстерня»;
- Виставка робіт «Український сувенір»;
- Виставка робіт «Новорічна композиція»;
- Фестивалі мистецтв «Сурми звитяги»;
- «Театральний калейдоскоп»,
- «Зіркова мрія»,,
- Конкурс інформаційних технологій,
- Конкурс пошуково- дослідницьких робіт «Галерея кімнатних рослин»,
- Фестиваль учнівської та вчительської творчості «Проліски надії».
та здобули:
У 9 Міжнародному та Всеукраїнських конкурсах, фестивалях, змаганнях – 19 призових місць в особистій першості.
В 13 обласних етапах Всеукраїнських конкурсів, фестивалів, виставок :
здобули – 33 призових місця в особистій першості та 4 призових місця колективи закладу (вокальний ансамбль «Намисто» - Гончар Оксана Олександрівна, зразковий колектив театру мініатюр «Гармонія»- Шмігельська Ніна Броніславівна, вихованці гуртків народної творчості.
Активістами конкурсів різних рівнів є : Шведюк Аріна, Титаренко Єлизавета, Сищенко Софія, Чорна Софія, Крук Софія, Крупляк Дар’я, Боднарук Кіріл, Халмурадов Дамір, Бацалай Вероніка, Андрієць Влада, Білозор Дар’я. Найбільше призових місць здобули вихованці керівників гуртків: Огороднік Любові Іллівни, Андрійчука Павла Петровича, Чорної Наталії Дмитрівни, Гончар Оксани Олександрівни.
Гуртківці закладу також є активними учасниками всіх масових заходів міста та громади. Особлива увага приділяється участі у благодійному марафоні «Об’єднуємося заради Перемоги».
Гурток «Лідер» (керівником якого в попередні роки була – Буряк.Ю.І), є важливою підтримкою системи дитячого самоврядування в громаді.
Гуртка такого не було, але робота з лідерами проводилась, без підготовки дітям важко виконувати доручення Лідера учнівського колективу в навчальному закладі. Тому і надалі ми будемо працювати, тим більше що у нас є досвід роботи.
Але поряд з досягненнями існує багато проблем. У деяких керівників гуртків відсутнє бажання підвищувати свій професійний рівень, внаслідок чого дуже пасивною є їх участь у конкурсах та виставках різних рівнів.
Відсутність достатньої матеріально-технічної бази гальмує процес відкриття нових гуртків технічного профілю, у яких є нагальна потреба. назріла необхідність створення авторських програм, підготовка до друку методичних матеріалів «На допомогу керівникам гуртків».
З метою створення позитивного іміджу закладу необхідно:
-
- поновити банк даних вихованців, які продовжили заняття у ВНЗ за профілем позашкільного закладу;
- сприяти залученню керівників гуртків до інноваційної діяльності;
- сприяти залученню керівників гуртків до видавничої діяльності.
Тільки один колектив БДЮТу має почесне звання «Зразковий», але ми можемо мати таких колективів більше принаймні ще 2. Може ставити собі за мету створити колектив Гончар О.О., Огороднік Л.І. та і інші
На виконання закону України «Про позашкільну освіту» та наказу МОН України від 21.07.2001 № 510 «Про затвердження порядку видачі випускникам позашкільних навчальних закладів свідоцтв про позашкільну освіту» у 2023 році не видавались свідоцтва про закінчення позашкільного освітнього закладу випускникам БДЮТу: вихованцям гуртків
На жаль в минулому н.р. заклад не взяв участь в Обласному конкурсі майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка»
Протягом навчального року реалізовувалась Програма діяльності БДЮТ з педагогами-організаторами навчальних закладів Шаргородської громади. Було проведено 4 засідання
Педагогічний колектив БДЮТ станом на 01.01.2023 року складав 19 педпрацівників (17 основних та 2 сумісники), з яких: мають вищу освіту – 15, середню спеціальну – 3, загальну – 1, обслуговуючого персоналу на постійній основі –4.
Якісний та кількісний аналіз складу педагогічних працівників закладу у 2022/2023 навчальному році виглядає таким чином:
Стаж роботи більше трьох років у 95 % педпрацівників. «Відмінник освіти України», нагороджений нагрудним знаком «Софії Руссової»– 1 (Буряк Ю І.), «Керівник гуртка — методист» — 1 (Чорна НД..),.Керівник гуртка з вищою категорією - 1
Велику стимулюючу роль у професійному зростанні педагогічних кадрів відіграє атестація, яка сприяє моральному і матеріальному заохоченню педагогічних працівників, узагальненню та впровадженню досвіду кращих педагогів у практику навчання та виховання дітей.
Проведення атестації
Навчальний рік |
2020/2021 |
2021/2022 |
2022/2023 |
2023/2024 |
Кількість працівників |
0 |
4 |
2 |
3 |
Педагогічними працівниками закладу протягом року, на жаль, не проводились відкриті заняття та позакласні заходи, цей недолік в роботі я скидаю собі в копілку.
У цьому навчальному році атестувалось _2__ педпрацівників, з них 1 на встановлення 11 тарифного розряду ЄТС, _1__ на підтвердження раніше встановленого 12 тарифного розряду ЄТС. ( Андрійчук П.П., Блах Т.П.)
.
Підведення підсумків професійної діяльності керівників гуртків, що атестуються здійснено на педагогічній раді __3____ від 15.04.2023, протокол № 4.Наказ по підсумках атестації._________
У наступному навчальному році слід зосередити увагу на таких невикористанних резервах професійної діяльності, як здійснення освітнього процесу та фаховій підготовленості.
Обов’язковою умовою при атестації є проходження курсів підвищення фахової майстерності. У закладі складено перспективний та щорічний план підвищення кваліфікації педагогів.
Проходження курсів підвищення фахової майстерності педагогами БДЮТ:
Навчальний рік |
2020/2021 |
2021/2022 |
2022/2023 |
2023/2024 |
Кількість працівників |
7 |
4 |
3 |
5 |
У 2022/2023 навчальному році курси підвищення кваліфікації пройшли наступні педагоги: Томчук ЛВ., Пасько Ю.В., Биковська Л.І.
2022/2023 навчальному році був модернізований сайт БДЮТ . Карта сайту має меню: « Головна», « Про заклад», Дистанційна робота БДЮТІВців «Педагогічний колектив», «Корисні посилання», «Прозорість та інформаційна відкритість» «Масові заходи БДЮТу», «Лідери Шаргородщини», «Джурівці Шаргородщини» . Слід зазначити, що з метою створення єдиного інформаційного простору, реклами закладу, залучення вихованців та громадськості до співпраці створено сторінки БДЮТ в соціальних мережах та «Facebook», а також завантажується відеоконтент в сервісі «YouTube»,зокрема, керівником гуртків Свиридою Я.В.
2022р..
Адміністрація та педагогічний колектив розуміють значення ІКТ в системі сучасної освіти, тож реалізації цього питання приділяється значна увага. Застосування комп'ютерів в освіті привело до появи нового покоління інформаційних освітніх технологій, що дали змогу підвищити якість навчання, створити нові засоби впливу, ефективніше взаємодіяти педагогам з вихованцями.
Так, протягом трьох років частина педагогів пробувала працювати дистанційно, розроблялись заняття, проводили онлайн – заняття. Хоч вся ця робота була далеко не досконалою.
У 2023/2024 н.р. слід звернути увагу на такі аспекти інноваційної діяльності, як визначення цілей дослідницької роботи, творче використання і моделювання нового педагогічного досвіду, володіння методами педагогічних досліджень та розробка авторської ідеї навчання та виховання.
Соціальна підтримка дітей пільгових категорії, які навчаються в БДЮТі, проводиться згідно з чинним законодавством. На початок навчального року були підготовлені списки вихованців пільгових категорій.
Таблиця 5
Діти -сироти |
Кількість дітей з багатодітних сімей (3 і більше дітей) |
|
Кількість дітей, батьки яких служили та служать в ЗСУ |
Кількість дітей з інвалідністю |
0 |
44 |
|
6- |
6 |
Фінансування діяльності закладу забезпечується за кошти міського бюджету, та за власні зароблені.
У закладі розроблена «Освітня програма закладу позашкільної освіти», затверджена наказом від 08.09.2021р. №77, Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти у Шаргородському БДЮТі, які забезпечують реалізацію державної політики щодо збереження і розвитку позашкільної профільної освіти.
У 2022/2023 навчальному році була поповнена матеріально-технічна база БДЮТ.
1. Мікшерний пульт;- 15000
2. 2 Ноутбуки;- 40000
3. 2 Мікрофони;_ 10000
4. Ремонт машини -30000
За власно зароблені кошти придбано:
1. Перфоратор; - 5000 2. Шуруповерт., - 1500, Праска – 800грн., Костюми -400 грн., ремонт пральної машини – 800 грн..,мед.ноші -550 грн
А також закупляли: миючі засоби та канцелярські товари, заправка картриджів ,фарба для прінтера,- 235 грн. лампи-250 грн., дверні замки -387 грн, фарби, лаки для покраски виробів 1200, буд. матеріали для ремонту площадки -2060 грн., Плита ДВП -270 грн.
Всього витрачено коштів –75482 грн. 00 коп.
бюджетних - 95 000 грн.
Власних - 9000 + 8467 = 17 467 грн.
».
За результатами роботи у 2022/2023 навчальному році педагогічний колектив закладу було нагороджено:2 Подяки Шаргородської міської ради за популяризацію народної звичаєвої культури та активну участь у ярмарці українських національних страв в рамках проведення фестивалю народної творчості
Зокрема, Грамотами та грошовими преміями Шаргородської міської ради, керівників гуртків:
1 ДУБЕНКО Євгенію Віталіївну - керівника гуртка за
підготовку переможця Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю «Сурми звитяги», Всеукраїнського двотурового конкурсу образотворчого, декоративного та сучасного мистецтва «Битва жанрів АРТ»;
2. ЧОРНУ Наталію Дмитрівну - керівника гуртка за підготовку Переможця Всеукраїнського конкурсу мистецтв «Поділись добром», обласного конкурсу «Творча майстерня», обласного конкурсу декоративно-ужиткового мистецтва «Люби і знай свій рідний край»;
4. ГОНЧАР Оксану Олександрівну - керівника гуртка
за підготовку переможця Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю «Сурми звитяги», Всеукраїнського багатожанрового фестивалю – конкурсу «Дніпровська феєрія талантів»;
5. ШМИГЕЛЬСЬКУ Ніну Броніславівну - керівника гуртка за підготовку переможця Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю «Сурми звитяги», Всеукраїнського багатожанрового фестивалю – конкурсу «Дніпровська феєрія талантів», обласного конкурсу театральних колективів «Театральний калейдоскоп».
6.ОГОРОДНІК Любов Іллівну - керівника гуртка за підготовку переможця Всеукраїнського мистецького конкурсу «Золоті зірки Різдва»;
7. СВИРИДУ Яну Володимирівну - керівника гуртка за підготовку Переможця Всеукраїнського конкурсу документального кіно «Українська революція: ретроспективний погляд через 100 років»; Всеукраїнського конкурсу «Я – журналіст 2023» Переможця Всеукраїнського мистецького конкурсу «Чорнобаївські витівки», IX обласного конкурсу медіа «Україна починається з тебе. Незалежність – це ми»;
8. Теслю Вікторію Василівну - керівника гуртка за підготовку переможця Всеукраїнського мистецького конкурсу «Діти країни – майбутнє України»,
9. Андрійчука Павла Петровича - керівника гуртка за підготовку переможця обласного конкурсу юних фотоаматорів «Моя Україна»,
10. Блах Тетяну Петрівну - керівника гуртка за підготовку переможця обласної виставки- конкурсу «Наш пошук і творчість тобі, Україно!»
11. Семка Тараса Михайловича – керівника гуртка за підготовку переможця обласного конкурсу з інформаційних технологій ( номінація «Web - дизайн»),
12. Бартуш Ліану Валеріївну – керівника гуртка за підготовку переможця обласної виставки – конкурсу «Знай і люби свій край!».
13. ЛЕВАДНУ Ларису Василівну - керівника гуртка за підготовку переможця Всеукраїнського мистецького конкурсу «Золоті зірки Різдва».
Пріоритетні завдання на 2023 /2024 навчальний рік
У новому навчальному році колектив БДЮТ буде працювати над темою: «Інноваційні підходи до організації навчально – виховного процесу в Шаргородському будинку дитячої та юнацької творчості» (ІІІ етап.Формуючий).
· Вдосконалення системи роботи педагогів у контексті роботи над проблемою;
· Створення умов для використання інноваційних освітніх тенденцій в освітній діяльності педагогічних працівників;
· Формування досвіду творчої діяльності педагогів під час реалізації науково- методичної проблеми;
· Розробка нових напрямків роботи конструктивного співробітництва вихованців та педагогів, створення науково – методичного супроводу з навчання та розвитку партнерської взаємодії молоді;
· Упровадження педагогами сучасних освітніх інноваційних підходів до організації освітнього процесу та удосконалення власного педагогічного досвіду.
· Робота над інтеграцією дитини у суспільство через визначення та розвиток комунікативних здібностей, уміння ефективної взаємодії в різних сферах життя.
· Діагностичне дослідження особливостей формування та розвитку конструктивної поведінки у спілкування вихованців та педагогів. Моніторинг професійних чинників, що впливають на діяльність педагогів.
Пріоритетними залишаються завдання:
1. Збереження контингенту гуртківців, додержування нормативів наповнюваності гуртків згідно з Законом України «Про позашкільну освіту» та «Положенням про позашкільний навчальний заклад».
2. Підвищення ефективності та результативності у роботі гуртків усіх напрямів.
3. Створення умов для підтримки і розвитку обдарувань дітей та підлітків громади
4. Забезпечення розвитку, стимулювання та реалізації духовного і творчого потенціалу вихованців БДЮТ .
5. Створення умов для профільного навчання та виховання дітей, формування творчого колективу педагогів та вихованців.
6. Здійснення диференціації форм та методів організації вільного часу дітей і підлітків з метою профілактики правопорушень та злочинності.
7. Впровадження в практику роботи гуртків нових навчальних планів і програм, педагогічних проектів, інноваційних форм та методів, інтерактивних форм навчання, забезпечення орієнтованого підходу до підвищення професійної майстерності педагогів.
8. Продовження роботи щодо оптимізації мережі гуртків за профілями, створення умов для здобуття позашкільної освіти.
9. Формування особистості виховання на підставі розвитку творчих здібностей у галузі національних традицій та загальнолюдських цінностей.
10. Активізація туристсько-краєзнавчого та науково-технічного напрямків роботи.
11. Організація діяльності вихованців закладу та школярів громади в науково-дослідницькій роботі в рамках МАН.
12. Поширення інформаційності комунікативності, створення банку методичних проблем з питань позашкільної освіти.
13. Проведення постійної роботи по залученню позабюджетних коштів для розвитку матеріально-технічної бази закладу.
.
14. Розвиток методичної служби закладу з використанням сучасних інформаційних та комунікативних технологій.
15. Вивчення питання щодо можливості організації дистанційного навчання, в тому числі для дітей з особливими потребами.
16. Проведення тренінгів для педагогічного колективу з метою всебічного розвитку комунікативних здібностей педагогів та знань з вікової психології дітей та підлітків.
17. Проведення заходів щодо підвищення авторитету та престижу роботи педагогічних працівників.
18. Продовження роботи щодо модернізації сайту закладу.
19. Розробити заходи щодо відзначення 210-річниці з дня народження Т.Г.Шевченка.
20. Формування готовності педагогів до інноваційної діяльності.
21. Залучення педагогів до співучасті управління закладом та прийняття управлінських рішень.
22.. Покращення матеріально-технічного стану закладу.
23. Проведення моніторингових досліджень у навчально-виховній діяльності.
Річний звіт роботи Шаргородського БДЮТу
за 2023-2024 н.р. (31.05.2024)
Про підсумки роботи Будинку дитячої та юнацької творчості Шаргородської міської ради в 2023-2024 навчальному році
Діяльність Будинку дитячої та юнацької творчості у 2023-2024 навчальному році була спрямована на здійснення навчання та виховання дітей та молод іШаргородської громади у позаурочний час в умовах війскового стану.
На виконання листа Міністерства освіти і науки України від 24серпня 2023 року № 1/12702 -23 «Про організацію освітньої діяльності в закладах позашкільної освіти у 2023/2024 навчальному році», та вважаючи, що Будинок дитячої та юнацької творчості Шаргородської міської ради перебуває на шляху постійного розвитку, має достатні ресурси для реалізації поставлених державою та суспільством перед освітянами задач у сфері позашкільної освіти, що передбачає поліпшення її якості, створення умов для особистого розвитку та самореалізації кожного вихованця пріоритетними завданнями Будинку дитячої та юнацької творчості Шаргородської міської ради на 2023-2024 навчальний рік були:
розвиток здібностей дітей та учнівської молоді у сфері освіти, науки, культури, фізичної культури, технічної та інших видів творчості, формування ціннісного ставлення особистості дитини до українського народу, Батьківщини, держави, нації, здобуття ними первинних професійних знань, вмінь і навичок, необхідних для їх соціалізації, подальшої самореалізації та/або профорієнтації.
утвердження в свідомості і почуттях особистості патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України;
формування суспільно-громадського досвіду особистості вихованців;
розвиток, стимулювання та реалізація їх духовного й творчого потенціалу;
створення системи пошуку, розвитку і підтримки юних талантів і обдарувань для формування творчої та різносторонньо розвиненої особистості у різних галузях суспільного життя;
залучення до особистісно значущих соціокультурних цінностей;
стимулювання бажання працювати задля розвитку держави, готовність її захищати;
формування поваги до батьків, історико-культурних та духовних надбань рідного народу;
культивування кращих рис української ментальності – працелюбності, свободи, справедливості, доброти, чесності, відповідального ставлення до природи;
задоволення потреб у професійному самовизначенні та творчій самореалізації;
забезпечення соціально-педагогічного захисту неповнолітніх та організації їх змістовного дозвілля;
розвиток психофізичних ресурсів зміцнення здоров’я, підтримка високої працездатності протягом всього періоду навчання;
формування активної життєвої позиції, здорового способу життя;
здійснення інформаційно-методичної та організаційно-масової роботи.
Пріоритетним напрямами в БДЮТі були:
виховання розуміння високої цінності українського громадянства, внутрішньої потреби бути громадянином України;
усвідомлення взаємозв’язку між індивідуальною свободою, правами людини та її патріотичною відповідальністю;
створення комфортного середовища в гуртках з врахуванням інтересів і запитів усіх учасників освітнього процесу;
забезпечення оптимальних умов для розвитку й самореалізації кожного вихованця;
розвиток науково-педагогічного потенціалу, удосконалення освітньої та інноваційної діяльності БДЮТу;
відкритість та інформаційна доступність.
Актуальні питання над вирішенням, яких працював БДЮТ були:
пошук шляхів ефективної реалізації освітнього процесу в закладі;
формування патріотизму, відповідальності за долю нації, держави;
впровадження особистісно-зорієнтованих технологій;
розвиток духовності і моральності у суспільстві, утвердження традиційних сімейних цінностей;
залучення вихованців до творчої діяльності у рамках самореалізації особистості.
Організація системи управління закладом
Дотримання нормативно-правової бази
У своїй діяльності колектив закладу спирається на основні положення Конституції України, Закони України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», нормативні акти Президента України, Кабінету Міністрів України, накази Міністерства освіти і науки України.
Внутрішні нормативні документи, що регламентують діяльність закладу в 2023-2024 навчальному році:
Статут Шаргородського БДЮТу, затверджений рішенням Шаргородської міської ради від 14.01.2021 № 28;
Правила внутрішнього трудового розпорядку на 2023-2024 навчальний рік, затверджені на засіданні педагогічної ради, протокол № 3 від 04.09.2023;
Річний план роботи, погоджений профспілковим комітетом Шаргородського БДЮТ, затверджений на засіданні педагогічної ради, протокол № 3 від 04.09.2023;
Освітня програма закладу позашкільної роботи Шаргородського будинку дитячої та юнацької творчості Шаргородської міської ради Вінницької області, схвалена на засіданні педагогічної ради , протокол № 3 від 07.09.2021, затверджена наказом від 08.09.2021р № 36-1;
Навчальний план, погоджений начальником Шаргородського відділу освіти і спорту, погоджений профспілковим комітетом, затверджений на засіданні педагогічної ради, протокол № 3 від 04.09.2023р.;
Колективний договір між адміністрацією та профспілковим комітетом КУ Шаргодський будинку дитячої та юнацької творчості Шаргородської міської ради м. Шаргород Жмеринського району Вінницької області на 2024-2026 роки реєстраційний № 8 від 05.02. 2024.
Організація освітннього процесу під час воєнного стану
В умовах воєнного стану БДЮТ працював очно.
наказ від 17.08.2023р. № 25 «Про організацію освітнього процесу в Шаргородському БДЮТі у 2023-2024 навчальному році»;
наказ від 12.09.2023р. № 41-1 «Про затвердження розкладу занять гуртків Шаргородського БДЮТу на І та ІІ семестр 2023-2024 навчального року»;
При здійсненні освітнього процесу керівниками гуртків та адміністрацією БДЮТу враховувалася безпекова ситуація в Україні. Адміністрацією БДЮТу здійснювався контроль за організацією освітнього процесу в умовах воєнного стану» (наказ від 12.09.2023р. № 48 «Про вивчення стану роботи гуртків: Впровадження інноваційних підходів до організації освітнього процесу в умовах воєнного стану»).
З вересня по травень 2023-2024 навчального року адміністрацією БДЮТу здійснювався внутрішній контроль за наповненням груп гуртків та творчих об’єднань.
наказ від 28.09 2023р. №54 «Про стан набору дітей у гуртки та відкриття груп»;
наказ від 27.12 .2023 р. №66 «Про перевірку стану збереження контингенту гуртківців за І семестр навчального року»
Питання відвідування вихованцями гуртків заслуховувалося на щотижневих нарадах при директорові
На випадок оголошення сигналу «Повітряна тривога», адміністрацією здійснювалось чергування у закладі освіти, на дитячому майданчику, за групами вихованців, відповідно до розкладу занять гуртків.
На постійному контролі трималося питання щодо дотримання техніки безпеки під час освітнього процесу. Видані накази:
наказ від 15.08.2023 № 24 «Про створення комісії для перевірки стану безпечних умов навчання та праці в ЗПО на 2023 – 2024 н.р.»;
наказ від 03.09.2023 № 35 «Про відповідальність за збереження життя та здоровя учасників ЗПО у БДЮТі».
В журналах гурткової роботи керівниками гуртків з вересня по травень 2023-2024 навчального року були здійснені записи щодо проведення інструктажів з техніки безпеки з вихованцями щодо надзвичайних ситуацій відповідно інструкцій.
Керівники гуртків активно співпрацювали з батьками та вихованцями через вайбер-групи, телеграм-групи, індивідуальні консультації та бесіди, оперативно реагували на будь-які зміни в освітньому процесі та проводили роз’яснювальну роботу з батьками та вихованцями щодо формату навчання у гуртках.
Організація освітнього процесу під час адаптивного карантину
З метою запобігання поширенню спалаху гострого вірусного гепатиту А, БДЮТ дотримувався обмежувальних протиепідемічних заходів.
Під час освітнього процесу адміністрація БДЮТу керувалася постановами Головного санітарного державного лікаря України, постановами Кабінету Міністрів України, наказом по Будинку дитячої та юнацької творчості Шаргородськоїкої міської ради від27.10.2023 № 63 «Про затвердження Порядку організації освітнього процесу у БДЮТі під час спалаху гострого вірусного гепатиту А».
Питання щодо протидії поширенню грипу та ГРВІ розглядалося на нарадах при директорові.
Адміністрацією та керівниками гуртків проводилися роз’яснювальні бесіди щодо роботи закладу в умовах адаптивного карантину та зменшення ризиків зараження вірусними хворобами з керівниками гуртків, вихованцями та батьками. Зверталася увага на проведення занять керівниками гуртків з дотриманням протиепідемічних заходів (провітрювання, перерва, вологе прибирання, дотримання відстані один від одного).
Організація системи позашкільної освіти в закладі
Забезпечення функціонування внутрішньої системи якості освіти
Відповідно до вимог статті 41 («Система забезпечення якості освіти») Закону України від 05 вересня 2017 року № 2145-VIIІ «Про освіту», Закону України від 22 червня 2000 року № 1841-III «Про позашкільну освіту», зі змінами від 16 жовтня 2020 року, наказу Державної служби якості освіти України від 01 серпння 2022 року № 01-10/75 «Про методичні рекомендації з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти та проведення самооцінювання освітніх і управлінських процесів у закладах позашкільної освіти», наказу Будинку дитячої та юнацької творчості від 02.04.2021 № 48 «Про затвердження Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти в БДЮТі», на підставі рішення педагогічної ради Будинку дитячої та юнацької творчості Шаргородської міської ради (протокол № 03 від 02.09.2023), з метою аналізу стану функціонування внутрішньої системи, використання системного підходу до здійснення моніторингу на всіх етапах освітнього процесу, постійного підвищення якості освіти для здобувачів позашкільної освіти та освітньої діяльності.
Освітній процес у Шаргородському БДЮТі у 2023-2024 навчальному році під час правового режиму воєнного стану здійснювався за очною формою навчання на виконання наказу по БДЮТувід 17.08. №25 «Про організацію освітнього процесу в Шаргородському БДЮТі у 2023 -2024 н.р.»
Наказ по БДЮТу від 12.08. 2023р. №23 «Про підготовку та організований початок 2023 – 2024 н.р. в режимі воєнного стану.
Заняття відбувалися на базі освітніх закладів міста (ліцеї № 1, 2,) із забезпеченням можливості за необхідністю користуватися укриттями закладів освіти під час повітряної тривоги наказ від № «Про здійснення контролю за організацією освітнього процесу в умовах воєнного стану», від12.09.2023р. № 41-1 «Про затвердження розкладу занять гуртків та творчих об’єднань на базі закладів освіти з15.09.2023», наказ № 29/1 від 03.09.2023р. Про проведення само оцінювання якості освіти у 2023-2024 навчальному році за напрямом «Система педагогічної діяльності педагогічних працівників»
У мережі закладу було затверджено: 47 груп,24гуртків та 623 вихованці.
Науково-технічний – 8 гуртків, 16 груп, 71 вихованців;
еколого-натуралістичний –4 гуртки, 8груп, 46 вихованців;
туристсько-краєзнавчий – 2 гуртки, 4 груп, 49 вихованці;
художньо-естетичний – 25 гуртків, 50 груп 350 вихованців;
соціально-реабілітаційний – 1 гуртки, 1 груп, 10 вихованців.
діти віком від 4 до 18 років.
Найважливішим питанням внутрішнього контролю позашкільного закладу є – збереження контингенту дітей. Це питання постійно аналізувались на нарадах при директорові. В закладі налагоджено щоденний контроль за наповненням гуртків. Освітній процес в БДЮТі здійснювався відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів та здібностей вихованців, з використанням різних організаційних форм роботи за трирівневою системою. Відповідно до рівня класифікації визначено мета і перспективи діяльності гуртків, груп та інших творчих об’єднань, їх чисельний склад, обирається програма.
Заклад працював за розкладом зручним для дітей, в очному режимі. Організація освітнього процесу в гуртках протягом навчального року здійснювалась на базі ліцеїв №1,№2, згідно визначених місць проведення занять, згідно Угод складених між адміністраціями ліцеїв №1.2 та БДЮТОм.
Свідоцтва про позашкільну освіту в червні 2023 року отримають 6 вихованців. Серед вихованців-випускників діти, які відвідували позашкільний заклад протягом останніх 5 років.
Питання видачі документів про позашкільну освіту розглядалося на засіданні педагогічної ради (протокол від 30.05.2023 №5).
Наказ Будинку дитячої та юнацької творчості Шаргородської міської ради від 25.05.2023 «Про вручення свідоцтв про позашкільну освіту випускникам Будинку дитячої та юнацької творчості Шаргородської міської ради».
Для вивчення та самооцінювання освітнього середовища у БДЮТі створена робоча група, наказ Будинку дитячої та юнацької творчості Шаргородської міської ради від 03.09.2023 №29/1
«Про проведення самооцінювання якості освіти у 2023-2024 навчальному році за напрямом «Система оцінювання здобувачів освіти». До їх складу включені представники адміністрації, педагогічні працівники, представники батьківського комітету та учнівського самоврядування.
Група працювала за орієнтовним планом роботи, який включав:
організацію проведення вивчення й самооцінювання якості освітньої діяльності, ознайомлення колективу БДЮТу з критеріями, індикаторами оцінювання освітньої діяльності за напрямом «Система оцінювання здобувачів освіти, затвердження членів робочої групи з питань вивчення й самооцінювання якості освітньої діяльності, проведення навчання з членами робочої групи щодо визначення і аналізу відповідного компоненту системи забезпечення якості освітньої діяльності ,підготовку опитувальних анкет, узгодження їх змісту, проведення проміжного опитування серед учасників освітнього процсу, спостереження (навчальні заняття) , підготовка звіту за результатами самооцінювання, узагальнення результатів самооцінювання та визначення рівня освітньої діяльності та Оприлюднення звіту про результати самооцінювання та спостереження на сайті Шаргородського БДЮТ.
Діяльність Будинку дитячої та юнацької творчості Шаргородської міської ради була спрямована на забезпечення потреби особистості у творчій самореалізації, підготовку до активної професійної та громадської діяльності, створює умови для соціального захисту та організації змістовного дозвілля відповідно до здібностей, обдарувань та стану здоров’я вихованців.
Інформація, отримана під час проведення самооцінювання якості освітньої діяльності за напрямом «Система оцінювання здобувачів освіти» стане підґрунтям для внесення змін до стратегії розвитку БДЮТу, визначення шляхів удосконалення освітніх і управлінських процесів та інших питань внутрішньої системи. Буде врахована при корегуванні Освітньої програми та Річного плану роботи. Отримані результати дадуть можливість порівняти та відстежити динаміку розвитку БДЮТу, що сприятиме реалізації основної цілі – якості позашкільної освіти, успішному розвитку кожного учасника освітнього процесу у 2024-2025 навчальному році.
Отже, за результатами проведення самооцінювання якості освітньої діяльності у 2023-2024 навчальному році за напрямом «Система оцінювання здобувачів освіти» у Будинку дитячої та юнацької творчості Шаргородської міської ради вважати проведення роботи результативним та оцінити як достатнє.
З метою позитивного вирішення актуальних питань функціонування та розвитку системи позашкільної освіти м.Шаргород з 2015 року розроблений та успішно функціонує сайт БДЮТу. Кожен відвідувач може знайти для себе вичерпну інформацію про історію та напрямки роботи позашкільного закладу, фінансово-господарську роботу. На сайті є інформація про роботу БДЮТу, кожний гурток має свою інформаційну сторінку, архів фото матеріалів, в середньому 2-3 рази на тиждень розміщено новини щодо основних подій в закладі. Основні інформаційні матеріали готують вихованці гуртка «Юні диктори» – керівник Яна СВИРИДА , керівник гуртка фото -відео Павло АНДРІЙЧУК, культорганізатор Оксана ГОНЧАР, та методист Лариса ЛЕВАДНА.
З метою популяризації роботи БДЮТу та позитивного вирішення актуальних питань функціонування та розвитку системи позашкільної освіти в Шаргородській міський громаді в 2019 році створена і постійно розширюється група учасників на Фейсбуці «Шаргородський будинок дитячої та юнацької творчості».
В закладі здійснюється робота щодо дотримання стаття 30 Закону України «Про освіту». На сайті закладу створено розділ «Інформаційна прозорість» , який постійно поповнюється актуальною інформацією.
Протягом навчального року робота та досягнення БДЮТу активно висвітлювались у засобах масової інформації: Газета «Шаргородщина», Інтернет-сайтах міської ради sharqorod -miskrada. qov. ua. управління освіти.rvo. shedu. Vn. ua.
Організація інклюзивного навчання
Відповідно до Закону України «Про позашкільну освіту», Постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 799 «Про організацію інклюзивного навчання в закладах позашкільної освіти», листа Міністерства освіти і науки України від 07.07.2020 № 1/9-363 «Щодо застосування Порядку організації інклюзивного навчання в закладах позашкільної освіти», листа Міністерства освіти і науки України «Про організацію освітнього процесу дітей з особливими освітніми потребами у 2022-2023 навчальному році», з метою забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами на якісну позашкільну освіту, розвитку їхніх здібностей та обдарувань із урахуванням індивідуальних потреб та інтересів, зокрема у соціалізації, професійному самовизначенні та інтеграції у суспільство.
У БДЮТі проводиться відповідна робота щодо організації та проведення освітнього процесу дітей з особливими освітніми потребами:
вивчається нормативно-правова та навчально-методична база – постійно;
обговорюються питання особливостей організації інклюзивного навчання на базі закладів освіти на засіданнях науково-методичної ради, методичних об’єднаннях – згідно планів;
розглядається питання щодо інклюзивного освітнього середовища на педагогічних радах, нарадах при директорові – згідно планів;
проводиться анкетування/опитування керівників гуртків, батьків або осіб, які їх заміняють дітей з особливими освітніми потребами, вихованців – грудень, травень;
організовуються консулат-зустрічі з працівниками Шаргородського інклюзивно-ресурсного центру – при потребі;
організовуються зустрічі з дітьми Шаргородського інклюзивно-ресурсного центру – на святого Миколая, 1 червня, 3 грудня ; при потребі.
Охорона прав і соціальний захист дітей пільгових категорій
Протягом 2023-2024 навчального року адміністрацією БДЮТу для педагогічних працівників, вихованців та батьків проводиться робота щодо роз’яснення нормативно-правових документів з питань охорони прав і соціального захисту дітей пільгових категорій.
Ведеться та поновляється інформація про соціальний паспорт вихованців гуртків та творчих об’єднань та ооблік внутрішньо-переміщених осіб.
Налагоджена співпраця та взаємодія із Службою у справах дітей виконавчого комітету Шаргородської міської ради та з Шаргородським інклюзивно-ресурсним центром.
Вихованці та батьки гуртків постійно залучаються до заходів, змагань, творчих звітів та акцій відповідно до річного плану роботи БДЮТу
Надаються індивідуальні консультації з питань освітнього процесу для дітей з числа внутрішньо-переміщених осіб. Приємно, що діти та батьки долучаються до усіх проведених заходів за напрямами роботи.
В закладі діє батьківський комітет.
Протягом навчального року проведено 2 засідання батьківського комітету.
План заходів спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) та кібербулінгу
Програма протидії булінгу, домашньому насильству, профілактики правопорушень та злочинів серед дітей, є складовою річного плану роботи БДЮТу.
Адміністрація, педагогічні працівники володіють методиками раннього визначення ознак фізичного і психологічного насильства, зокрема такого, як булінг і мобінг, та знають, як реагувати на їх прояви.
Керівники гуртків активно співпрацюють з батьками через вайбер-групи, проводять індивідуальні консультації та бесіди, оперативно реагують на будь-які прояви булінгу чи дискримінації на етапі зародження. Середовище закладу вцілому є психологічно комфортним, випадків явно вираженого булінгу чи дискримінації протягом 2023-2024 навчального року не зафіксовано (звернення відсутні).
Учасники освітнього процесу взаємодіють на засадах взаємоповаги: не спостерігається випадків відкритої образливої поведінки, проявів фізичного або психічного насильства; педагогічні працівники не застосовують фізичного покарання, психологічного насильства. Педагогічні працівники та адміністрація здійснюють заходи із запобігання порушення правил поведінки. Відбувається постійне спостереження працівниками закладу за дотриманням правил поведінки учасниками освітнього процесу.
У БДЮТі розроблений план заходів спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) та кібербулінгу (наказ від 08.09.2023 № 44 «Про затвердження плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу на 2023-2024 навчальний рік»). Дане питання розглядалося на нарадах при директорові,на педагогічній раді протокол №2 від 14.11.2023 року на засіданнях методичних об’єднань та засіданнях ради учнівського самоврядування.
Активна робота проводилась по проведенню заходів щодо освітнього середовища вільного від будь-яких форм насильства вихованцями соціально-реабілітаційного напряму шляхом залучення дітей та батьків до тренінгів, проєктів та спілкування на гуртках « Акторська майстерність», керівник Ніна ШМІГЕЛЬСЬКА «Лідер – запорука успіху», керівник Лариса ЛЕВАДНА, «Юні диктори», керівник Яна СВИРИДА.
Спільно із вихованцями, керівниками гуртків та батьками були проведені заходи:
Міні фестиваль дитячої творчості «Осінні барви», -жовтень (благодійний)
колективні творчі справи «Я+Я=МИ» –листопад;; акція «Проти насилля виступаємо ми» – грудень; Виховні години:«Зупинімо цькування разом!» за участю представників громадськості – лютий; збір лідерів учнівського самоврядування «Наш голос – важливий» – травень.
Керівниками гуртків проводилися заняття відвертого спілкування з теми: «Змінюй у собі», «Допоможи собі рятуючи інших», «Моє есе «Як довіряти і бути вдячним?».
Питання щодо протидії булінгу (цькування) заслуховувалося на нарадах при директорові, попередньо проводилось анкетування. «Булінгу – ні!»
«Організація та проведення профілактичної роботи щодо попередження випадків цькуванню серед учасників освітнього процесу». Розділ І, пункт 3-1 Закону України «Про освіту» – жовтень.
У БДЮТі проведено анкетування щодо визначення освітнього середовища вільного від будь-яких форм насильства. За підсумками проведення анкетування маємо такі результати: 97,7% батьків вважають освітнє середовище вільним від будь-яких форм насильства; 100 % вихованців віком від 14 до 17 років вважають освітнє середовище вільним від будь-яких форм насильства; 100 % педагогічних працівників вважають освітнє середовище вільним від будь-яких форм насильства.
Педагогічними працівниками проводилась активна робота щодо популяризації заходів з питань сім’ї, родинного виховання на сайті БДЮТу.
Організація духовно-повноцінної життєдіяльності вихованців, підвищення їх індивідуального статусу через заходи національно-патріотичного виховання вихованців.
Формування ціннісного ставлення особистості до суспільства і держави, виховання патріотичних почуттів, правосвідомості педагогічним колективом, вихованцями здійснюється через навчальний та виховний процес і носить послідовний характер.
Національно-патріотичне виховання наскрізно пронизує весь освітній процес за напрямами роботи охоплюючи усіх учасників освітнього процесу; формує у вихованців, батьків та педагогів національні та загальнолюдські цінності, особисті якості, що притаманні громадянину України.
Під час проведення виховної роботи щодо національно-патріотичного виховання дітей педагогами надається перевага заняттям мужності, зустрічі з учасниками ЗСУ, годинам спілкування, акціям, флешмобам та проєктам.
Відбувалася активна співпраця з органами правопорядку, ДСНС, органами місцевого самоврядування та волонтерською групою Валентини ВЕЛЬГАН.
Спільно із працівниками місцевих бібліотек організовували та проводили заходи: Україна -суверенна держава»; літературні читання «Шевченкове слово»; літературний марафон «Прочитай книгу сьогодення про війну».
Через заходи щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей (наказ від 03.09.2023 № 31 «Про затвердження заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання у закладі» педагоги спрямовують зусилля на виховання свідомого громадянина, патріота України. Ці завдання реалізуються через такі напрями: героїко-патріотичне, морально-патріотичне, національно-патріотичне виховання та краєзнавчу роботу. Під час освітнього процесу та проведення масових
Педагоги та вихованці брали активну участь у ряді заходів внутрішнього, міського, обласного та всеукраїнського рівнів: всеукраїнський конкурс написання есе «Війна за свій шлях»; бліц-конкурс українського патріотичного атрибуту смайлу до Дня українського козацтва та Дня захисника України; міський. обласний, всеукраїнський конкурс малюнків «За нашу Свободу»; обласний, всеукраїнський конкурс «Об’єднаймося ж, брати мої»; обласний, всеукраїнський конкурс «Патріотична писанка»; міський, обласний конкурс «Моя Батьківщина – Україна»; міський, обласний конкурс «Знай, люби свій край»; міський конкурс декламаторів Шевченківської поезії; міський благодійний захід «Буде тобі, враже, як Шевченко скаже»; всеукраїнський конкурс «Я – журналіст» (тема: «Розповідаю світові про незламність українців»); участь у міському заході-представлення збірки «Той день, коли прийшла війна»; благодійна акція на підтримку ЗСУ за участю лідерів міської ради старшокласників громади; благодійний захід «Шлях до Перемоги»; акція «Даруємо промінь тепла»; акція до Дня Миру; флешмоб «З Україною в серці»;
«Леся Українка – поетична квітка»; «Шевченко у моєму серці»; українські вечорниці; вечір колядок та щедрівок «А на Вкраїні зорі засвітились».
З метою отримання об’єктивної інформації про проведення заходів з питання національно-патріотичного виховання дітей проведено дослідження стану патріотичного виховання серед вихованців гуртків та творчих об’єднань 6-9 класів.
У дослідженні використали метод анкетування та спілкування з батьками та вихованцями. В анкетуванні взяли участь 50 вихованців гуртків та творчих об’єднань художньо-естетичного, науково-технічного та соціально-реабілітаційного напрямів роботи: 85, 7 % вихованців розуміють термін та його значення «патріотичне виховання»; 92,8 % вихованців відповіли, що у їхніх сім’ях є родинні традиції та звичаї; 57,15 % вихованців відповіли, що разом з педагогами та батьками відвідують музеї, виставки тощо міста, області та України; 94,2 % вихованців відповіли, що мають бажання брати учать у заходах з національно-патріотичного виховання різного рівня; 98,6 % вихованців надали ствердну відповідь про використання патріотичних гасел у своїй розмові з батьками та друзями.
Спілкуючись з батьками всі стовідсотково стверджують, що потрібно залучати дітей до різних форм роботи щодо заходів з національно-патріотичного виховання, тим самим будемо виховувати у них ціннісні ставлення до держави, до власного «Я», до історичних та духовних надбань рідного краю, до мистецтва, до праці тощо.
Національно-патріотичним напрямом у закладі опікується весь педагогічний колектив, батьківська рада та лідери учнівського самоврядування.
Результати анкетування показали, що робота з національно-патріотичного виховання здійснюється через навчальний та виховний процес, заходи та конкурси внутрішнього, міського, обласного, всеукраїнського та міжнародного рівня.
Національно-патріотичне виховання проходить через співпрацю, співтворчість, індивідуальний підхід у взаєминах дитини, педагога та батьків.
Партнерство закладу з батьками та громадськістю.
У БДЮТі напрацьований позитивний досвід щодо організації роботи органів громадського самоврядування. Працював орган батьківського комітету БДЮТу, який долучався до вирішення питання організації та забезпечення освітнього процесу під час воєнного стану (наказ від 15.09.2023 № 22 «Про роботу з батьками та громадськістю в 2023-2024 навчальному році»; наказ від 26.05.2023 № 19-1 «Про підсумки роботи з батьками та громадськістю в 2023-2024 навчальному році».
На протязі 2023-2024 навчального року проводилася відповідна робота щодо реалізації спільної мети – забезпечення всебічного і гармонійного розвитку особистості дитини, налагодження тісної співпраці «педагоги-вихованці-батьки» під гаслом «На крилах творчості».
Одним із пріоритетних завдань по роботі з батьками та громадськістю на 2023-2024 навчальний рік були: модернізація освітньої діяльності закладу відповідно до запитів держави та суспільства, на основі сучасних підходів; проведення гурткової роботи з урахуванням інтересів мешканців громади; створення умов для соціального захисту учасників освітнього процесу; оптимізація співпраці педагогів та батьків; робота гуртків за очною формою навчання під час воєнного стану; дотримання правил техніки безпеки відповідно розроблених інструкцій (наказ від 03.09.2023 №35/1 «Про затвердження переліку інструкцій з техніки безпеки»).
Протягом навчального року проведено 2 засідання батьківського комітету (вересень, травень).
Відповідно до річного плану роботи БДЮТу та з метою удосконалення умов для здійснення освітнього процесу, захисту прав та інтересів учасників освітнього процесу в організації змістовного дозвілля та в проведенні масових заходів проводилась відповідна робота з батьками та громадськістю громади. На належному рівні працював батьківський комітет у складі:
Свирида Яна Володимирівна, голова батьківського комітету, гурток Медіакультура»;
Андрієць Інна секретар батьківського комітету, гурток «Фелтинг»,
Настасюк Леся Анатоліївна, член батьківського комітету, гурток «вокальний»;
Члек Сергій , член батьківського комітету , гурток «Акторська майстерність»,
Куцолабська Ірина, член батьківського комітету, гурток образотворчого мистецтва.
Членами батьківського комітету щомісяця проводилася роз’яснювальна робота серед вихованців та батьків БДЮТу щодо проведення занять та заходів під час воєнного стану з дотриманням вимог. Належна увага приділялася проведенню занять з дотриманням протиепідемічних заходів.
Адміністрацією БДЮТу проводилася робота з батьками дітей з особливими освітніми потребами щодо проведення занять та залучення їх до заходів творчості.
Завдяки співпраці з батьками був налагоджений дієвий механізм взаємодії «позашкільний заклад – діти – батьки», який включав організацію та участь батьків у концертних програмах та заходах, конкурсах-фестивалях, проведення екскурсій, виставок та акцій:
За підсумками опитування (анкетування батьків та педагогів): 93,6 % батьків дали позитивну оцінку дієвості та участі органу батьківського комітету БДЮТу; 97,5 % педагогічних працівників дали позитивну оцінку дієвості та участі органу батьківської ради БДЮТу.
У 2023-2024 навчальному році дієво та результативно продовжувалася співпраця з громадськістю Шаргородської міської територіальної громади та області:
Шаргородським відділом освіти і спорту Шаргородської міської ради , начальник Сергій ІВАНЕЦЬ;
комунальним закладом « Вінницька обласна станція юних натуралістів» Вінницької обласної ради, директор Драгомирецька Ольга Авксентіївна
Вінницьким обласним центром технічної творчості учнівської молоді, директор Жупанов Петро Прокопович;
Вінницьким обласним центром туризму, спорту, краєзнавства та екскурсій директор Юхнович Лідія Миколаївна
Комунальним закладом «Центр естетичного виховання» директор Федорчук Ірина Павлівна
Редакція газети «Шаргородщина» редактор Піх Надія Михайлівна;
Відділом у справах дітей Шаргородської міської ради (начальник відділу Валентина КОЛОМІЄЦЬ);
Інклюзивно-ресурсним центром (директор Альона КУЦОЛАБСЬКА);
Відділом 4-ДПРЗ ГУ ДСНС України у Вінницькій області начальник, Олег ВЕРНЮК;
Дитячою міською бібліотекою (директор Олена КУЛЯС);
Шаргородським Центром культури і дозвілля, (директор Роман ПІДПАЛЮК)
КО «Шаргородська центральна міська бібліотека» Шаргородської міської ради, Галина ВОЛОЩУК;
КУ «Шаргородською школою мистецтв ім. Леонтовича» директор Олена Цибульська
Відповідно до річного плану роботи Будинку дитячої та юнацької творчості Шаргородської міської ради на 2023-2024 навчальний рік, планування освітньої роботи в закладі протягом 2023-2024 навчального року, та з метою удосконалення умов для здійснення освітнього процесу, організації змістовного дозвілля дітей та проведення міських виставок, конкурсів на базі закладу, участі вихованців гуртків та творчих об’єднань у внутрішніх, міських, обласних та всеукраїнських заходів за напрямами роботи проводились організаційно-масові заходи.
Педагогічний колектив БДЮТу протягом 2023-2024 навчального року працював відповідно до річного плану роботи ЗПО та плану організаційно-масових заходів від 27.12.2023 № 08 «Про затвердження Плану організаційно-масових заходів на ІІ семестр 2023 рік». Та від 08.09.2024р № 44-1«Про затвердження Плану організаційно-масових заходів на І семестр 2024 рік».
В рамках реалізації плану велась робота з метою удосконалення умов для здійснення освітнього процесу, організації змістовного дозвілля дітей та проведення міських виставок, конкурсів на базі закладу, участі вихованців гуртків та творчих об’єднань у внутрішніх, міських, обласних та всеукраїнських заходів за напрямами роботи та проводились організаційно-масові заходи.
Протягом 2023-2024 навчального року на базі БДЮТу відбулися такі міські заходи:
Акція «Хай небо буде мирним, а Україна чистою». Інформація у відділ освіти і спорту 21.09 2023 р.
Он-лайн марафон «І дорослі і малі хочуть миру на Землі!»
Захід до Дня туризму «Перешкоди долай, та туристського духу ти не втрачай» 27.09.2023р.
Конкурс відеороликів «Козацькому роду нема переводу» Інформація у відділ освіти і спорту 15.10.2023р.
Конкурс пошуково – дослідницьких робіт «Моє Поділля» Інформація у відділ освіти і спорту 26.10.2023р.
ІУ міський форум патріотичних справ «Ми – Українці!» Інформація у відділ освіти і спорту 26.10.2023р.
Конкурс пошуково – дослідницьких робіт « Моя Батьківщина -Україна» Інформація у відділ освіти і спорту 24.11.2023р.
Конкурс солістів- вокалістів «Зіркова мрія» 07.12.2023р. Інформація у відділ освіти і спорту 09.12.2023р.
Конкурс «Новорічна композиція» Протокол. Інформація у відділ освіти і спорту 20.12.2023р.
Свято для дітей «Святий Миколай мандрує Україною». Захід на центральній площі Шаргорода.
Конкурс селфі «Я українець (українка) до Дня Соборності України». Інформація у відділ освіти і спорту 21.01.2024р
Інтелектуальна гра для старшокласників «Я люблю Україну» .Протокол. Інформація у відділ освіти і спорту 25.01.2024 р.
Конкурс відео презентацій «Моя держава Соборна і незламна Україна» Інформація у відділ освіти і спорту 25.01.2024р.
Інтелектуальна гра для старшокласників «Я люблю Україну» .Протокол. Інформація у відділ освіти і спорту 01.02.2024 р.
Змагання з ПТМ. .Протокол. Інформація у відділ освіти і спорту 22.02.2024 р.
Виставка з технічної творчості «Наш пошук і творчість тобі, Україно!, ПТМ. .Протокол. Інформація у відділ освіти і спорту 22.02.2024 р.
Міський етап учнівської та вчительської творчості «Проліски – надії - 2024» .Протокол. Інформація у відділ освіти і спорту 29.02.2024 р.
Інтелектуальна гра для старшокласників «Я люблю Україну» .Протокол. Інформація у відділ освіти і спорту 07.03.2024 р.
Зліт юних майстрів народних ремесел «Любіть Україну вишневу свою» .Протокол. Інформація у відділ освіти і спорту 14.03.2024 р.
Виставка декоративно – ужиткового мистецтва «Знай і люби свій рідний край» .Протокол. Інформація у відділ освіти і спорту 14.03.2024 р.
Екологічний форум «Моя Барвиста Шаргородщина» . Інформація у відділ освіти і спорту 21.03.2024 р.
КВЕСТ ДЮР. Протокол. Інформація у відділ освіти і спорту 28.03.2024 р.
Фестиваль творчості «Великодня писанка» Березень. Квітень.
Інтелектуальна гра для старшокласників «Я люблю Україну» .Протокол. Інформація у відділ освіти і спорту 04.04.2024 р.
Гра – змагання Дитячо-юнацька, військово – патріотична гра «Сокіл» (Джура) .Протокол. Інформація у відділ освіти і спорту 30.05.2024 р.
Дефіле українських вишиванок «Чарівні вишиванки». Майдан міста Шаргород. 16.05 2024р.
Свято 1 червня до Міжнародного дня захисту дітей. Майдан міста Шаргорода. 30.05.2024р.
Протягом 2023-2024 навчального року вихованці БДЮТу були учасниками таких Міжнародних, Всеукраїнських та обласних конкурсів:
№ з/п |
Назва гуртка |
П.І.Б.педагога |
Назва конкурсу |
Прізвище, ім’я переможця / призера |
Місце |
1. |
Медіакультура |
Свирида Я.В. |
Обласний Фестиваль – конкурс аматорського кіно «КіноМетр» |
Титаренко Єлизавета |
|
2. |
«Фото відео технічний» |
Андрійчук П.П. |
Культурно-освітній простір «СТАРТ-АРТ» |
Титаренко Єлизавета |
І |
3. |
«Народна творчість» |
Чорна Н.Д. |
Всеукраїнський багатожанровий конкурс – дивертисмент «Різдвяно – новорічний вернісаж» |
Шведюк Аріна |
І |
|
|
|
ІІ Всеукраїнський двотуровий фестиваль - конкурс мистецтв «Український розмай» |
Андрієць Влада |
І |
|
|
|
ІІІ Всеукраїнський двотуровий фестиваль –конкурс мистецтв «Новорічні дива» |
Андрієць Влада |
І |
|
|
|
Всеукраїнський багатожанровий конкурс – дивертисмент «Різдвяно – новорічний вернісаж» |
Дудко Анастасія |
І |
|
|
|
ІІІ Всеукраїнський двотуровий фестиваль –конкурс мистецтв «Новорічні дива» |
Чорна Н.Д. |
Подяка |
4. |
«Крій та шиття» |
Бартуш Л.В. |
ІІ Всеукраїнський конкурс мистецтв «Чорнобаївські витівки» |
Шведюк Аріна |
І |
5. |
«Виготовлення сувенірів» |
Тесля В.В. |
ІІ Всеукраїнський конкурс мистецтв «Чорнобаївські витівки» |
Вихристюк Ангеліна |
ІІ |
|
|
|
Другий Всеукраїнський мистецький конкурс «Багряна Леся квітне у віках» |
Бондар Яна |
І |
6. |
«Акторська майстерність» |
Шмігельська Н.Б. |
ІІ Всеукраїнський конкурс мистецтв «Чорнобаївські витівки» |
Форостяна Дана |
ІІ |
|
|
|
Міський етап обласного конкурсу «Зіркова мрія» |
Форостяна Дана |
ІІ |
|
|
|
ІІ Всеукраїнський конкурс мистецтв «Чорнобаївські витівки» |
Чорна Софія |
ІІ |
|
|
|
Міський етап обласного конкурсу «Зіркова мрія» |
Чорна Софія |
І |
|
|
|
Всеукраїнський літературно- музичний фестиваль вшанування воїнів України «Розстріляна молодість», присвяченого Дню Героїв Небесної Сотні |
Губелюк Віталій |
ІІ |
|
|
|
Обласний конкурс солістів та читців «Зіркова мрія» |
Губелюк Віталій |
ІІ |
7. |
«Образотворче мистецтво» |
Огороднік Л.І. |
ІІ Всеукраїнський конкурс мистецтв «Чорнобаївські витівки» |
Огороднік Вероніка |
І |
8. |
|
Огороднік Л.І. |
ІІ Всеукраїнський конкурс мистецтв «Чорнобаївські витівки» |
Шведюк Аріна |
І |
|
|
|
Всеукраїнський багатожанровий конкурс – дивертисмент «Різдвяно – новорічний вернісаж» |
Аліна Шаляревич |
І |
9. |
«Вокальний» |
Гончар О.О. |
Міський етап обласного конкурсу «Зіркова мрія» |
Кукса Ангеліна |
І |
|
|
|
Обласний конкурс солістів та читців «Зіркова мрія» |
Кукса Ангеліна |
ІІ |
10. |
«Виготовлення сувенірів» |
Тесля В.В. |
Всеукраїнський фестиваль – конкурс сценічних та паперових костюмів «Стильний папір» |
Копитко Богдана |
ІІІ |
|
|
|
Обласний он-лайн конкурс «Дивосвіт весняних квітів» |
Копитко Богдана |
І |
|
|
|
Всеукраїнський фестиваль – конкурс сценічних та паперових костюмів «Стильний папір» |
Копитко Іванна |
ІІ |
11. |
Фото-відео |
Андрійчук Павло ПЕТРОВИЧ |
Обласний фотоконкурс «Моя Україна» |
Дудко Олександра Дудко Віталій |
І.І.І ІІ.ІІ ІІІ.ІІІ.ІІІ.ІІІ ІІ. |
Протягом 2023-2024 навчального року було проведено 32 внутрішніх заходи:
КВЕСТ «Подорож у новий навчальний рік» в умовах воєнного стану, колектив БДЮТ;
До Міжнародного дня миру «Конкурс хмаринок «Що для мене мир?» Година
спілкування «Мир на землі радість у родині» колектив БДЮТ;
Свято до Дня туризму «Перешкоди долай, та туристського духу ти не втрачай», колектив БДЮТ;
Виховний захід « Мрії без війни», гурток «Медіакультура» «Мрії без війни» Я.Свирида
конкурсно-розважальна програма «Осіння ярмарка», колектив БДЮТ;
тематичний захід до дня української писемності та мови «Українська мова вільних», колектив БДЮТ;
виховна година у гуртку «Англійська мова» «Україна – єдина країна!» керівник Олена БОДНАРЧУК.
Тематичний захід «Річниця революції Гідності і Свободи», колектив БДЮТ;
Майстер – клас «Виготовлення сувенірів для ЗСУ», колектив БДЮТ;
флешмоб до Дня Захисника України «А я пишаюсь своїм татом», керівники гуртків БДЮТ;
тематична виховна година «Ми громадяни України», гурток «Користувачі ПК», керівник Тарас СЕМКО;
тематична виховна година «Хочу і можу бути здоровим!», гурток «Сучасний танець», керівник Любов БИКОВСЬКА
Різдвяно- новорічна майстерня: виготовлення сувенірів до новорічних свят та участі у Всеукраїнських, обласних конкурсах «Новорічна композиція» «Український сувенір» педагоги БДЮТ;
Флеш – моб «Українська хустина тобі до лиця». педагоги БДЮТ
Новорічний бал. Педагоги БДЮТ
музичні посиденьки «Щедрий Щедрик», гурток вокальний, керівник Оксана ГОНЧАР;
Акція «Живий ланцюг Соборності», педагоги БДЮТ
Урок пам’яті «Героям небесної сотні» (Виготовлення паперових янголят)
Поетична естафета до Дня Соборності України «В єдності наша сила»
літературний захід “Наша зброя — наша мова”, педагоги БДЮТу
екскурсії в музей образотворчого мистецтва, колектив БДЮТ;
виховний захід «Веселий мандрівник у театрі і кіно», керівник гуртків Ніна ШМІГЕЛЬСЬКА
Виховна година «Рушник вишиваний на щастя, на долю…»
Виховний захід «Домашні тварини, їх різновид, догляд та утримання»
Поетична кав’ярня (Шевченківські літературні читання)
Літературно – музична композиція до дня книги і авторського права «В ній мудрості невичерпне джерело»
майстер-клас «Намалюй свою писанку до Великодня», гуртки «Народна творчість». «Образотворче мистецтво» «Виготовлення сувенірів», керівники; Наталія ЧОРНА, Любов ОГОРОДНІК, Лариса ЛЕВАДНА
Фестиваль писанки «Великоднє диво»
Родинне свято «З родини починається людина»
До дня захисту дітей «Дитинства свято на землі»
благодійний захід «Творчість наближає Перемогу», керівники гуртків БДЮТ;
творчі звіти гуртків та творчих об’єднань, керівники гуртків БДЮТ.
Протягом 2023-2024 навчального року вихованці були учасниками таких міських заходів:
благодійної акції для діток Шаргородського центру інклюзії, колектив БДЮТ;
міського проекту « Прикраси майданчик біля ялинки»
міського проєкту «Розмалюй писанку», керівники гуртків
благодійного проєкту « З Україною в серці», колектив БДЮТ;
благодійного заходу «Шлях до Перемоги», колектив БДЮТ;
Протягом 2023-2024 навчального року реалізовані такі проєкти:
екологічний проєкт «Планета природи» під гаслом «Ми відповідаємо за тих, кого приручили», гурток «Юні натуралісти», керівник Тетяна БЛАХ,
патріотичний проєкт «Розповідаємо світові про незламність українців»; , гурток «Учнівське самоврядування», керівник Лариса ЛЕВАДНА;
благодійний проєкт «Разом до перемоги», гурток «Учнівське самоврядування», керівник Лариса ЛЕВАДНА;
мистецький проект «Наша Україна — Єдина», гурток Вокальний керівник Оксана ГОНЧАР, гурток «Акторська майстерність», керівник Ніна ШМІГЕЛЬСЬКА;
Проєкт «Суваніри для Європейців» Огороднік Л.І та Тютюнник П.В.
літературний проєкт читання “Слова Шевченка вустами нащадків”, колектив БДЮТ;
соціальний проєкт «Насильство, жорстока поведінка: як захиститися протидіяти, запобігти» під гаслом «Територія життя – це ми», гурток «Учнівське самоврядування», керівник Лариса ЛЕВАДНА;
проєкт «Створи і надрукуй книгу «Відкривай для себе світ»», гурток «Образотворче мистецтво», керівник Любов ОГОРОДНІК;
міський збір лідерів учнівського самоврядування під гаслом «З вірою у себе»; гурток «Учнівське самоврядування», керівник Лариса ЛЕВАДНА;
Результати участі вихованців гуртків та творчих об’єднань у конкурсах, акціях, проєктах активно висвітлювалися протягом навчального року на сторінці БДЮТу в соціальній мережі Facebook, на сайті БДЮТу http://bdut. sharqorod.rv.ua/, на сайті відділу освіти і спорту.rvo. shedu. Vn. ua.та
Інтернет-сайтах міської ради sharqorod -miskrada.
Педагогічні працівники працювали з вихованцями в нестандартних умовах (воєнний стан, карантинні заходи, ) але швидко опанували та пристосувались до нових вимог. Про це свідчать результати участі вихованців та керівників гуртків у внутрішніх, міських, обласних, всеукраїнських, міжнародних заходах (конкурсах, проєктах, фестивалях).
Навчальний рік |
Міжнародні |
Всеукраїн |
Обласні |
Міські |
Внутрішні |
З а х о д и |
|||||
2022-2023 |
3 |
16 |
8 |
10 |
36 |
2023-2024 |
17 |
6 |
12 |
32 |
Відповідно до Рішення №102 виконавчого комітету Шаргородської міської ради від 23.05.2024 “Про стимулювання учнів та вихованців закладів освіти і спорту Шаргородської міської територіальної громади за результатами роботи у 2023-2024 навчальному році” грошовою винагородою відзначено вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості Шаргородської міської ради, які стали переможцями в індивідуальній та командній першості конкурсів, змагань, фестивалів обласного, всеукраїнського, міжнародного рівнів.
Вихованців: 1.Титаренко Єлизавету, - переможницю Міжнародного фестивалю СТАРТ – АРТ, обласного Фестивалю – конкурсу «Кінометр» (керівник гуртка «Медіа культура» Свирида Яна Володимирівна)
2. Шведюк Аріну – переможницю Всеукраїнського багатожанрового конкурсу - дивертисмент «Різдвяно-новорічний вернісаж», ІІ Всеукраїнського конкурсу мистецтв «Чорнобаївські витівки» ( керівник гуртка «Образотворче мистецтво» Огороднік Любов Іллівна, керівник гуртка «Крій та шиття» Бартуш Ліана Валеріївна).
3. Сищенко Софію – переможницю обласного конкурсу виробів декоративно – ужиткового мистецтва «Творча майстерня» ( керівник гуртка «Народна творчість» Чорна Наталія Дмитрівна),
4. Андрієць Владу – переможницю ІІ Всеукраїнського двотурового Фестивалю – конкурсу мистецтв «Український розмай», ІІІ Всеукраїнський двотуровий фестиваль – конкурс мистецтв «Новорічні дива» (керівник гуртка «Народна творчість» Чорна Наталія Дмитрівна).
5. Дудко Анастасію – переможницю Всеукраїнського багатожанрового конкурсу – дивертисмент «Різдвяно – новорічний вернісаж» (керівник гуртка «Іграшка» Чорна Наталія Дмитрівна).
6. Вихристюк Ангеліну – переможницю ІІ Всеукраїнського конкурсу мистецтв «Чорнобаївські витівки» ( керівник гуртка «Сувенір» Тесля Вікторія Василівна)
7. Бондар Яну – переможницю ІІ Всеукраїнського мистецького конкурсу «Багряна Леся квітне у віках» (керівник гуртка «Сувенір» Тесля Вікторія Василівна)
8. Форостяну Дану – переможницю ІІ Всеукраїнського конкурсу мистецтв «Чорнобаївські витівки» ( керівник гуртка «Акторська майстерність» Шмігельська Ніна Броніславівна),
9. Чорну Софію – переможницю ІІ Всеукраїнського конкурсу мистецтв «Чорнобаївські витівки» (керівник гуртка «Акторська майстерність» Шмігельська Ніна Броніславівна),
10. Губелюка Віталія – переможця Всеукраїнського літературно – музичного фестивалю вшанування воїнів України «Розстріляна молодість», присвяченого Дню Героїв Небесної Сотні, переможця обласного конкурсу солістів, вокалістів та читців «Зіркова мрія 2024» ( керівник гуртка «Акторська майстерність» Шмігельська Ніна Броніславівна).
11. Огороднік Вероніку – переможницю ІІ Всеукраїнського конкурсу мистецтв «Чорнобаївські витівки» ( керівник гуртка «Образотворче мистецтво» Огороднік Любов Іллівна)
12. Шаляревич Аліну – переможницю Всеукраїнського багатожанрового конкурсу - дивертисмент «Різдвяно-новорічний вернісаж» ( керівник гуртка «Образотворче мистецтво» Огороднік Любов Іллівна)
13. Куксу Ангеліну – переможницю обласного конкурсу вокалістів та читців «Зіркова мрія» ( керівник гуртка «Вокальний» Гончар Оксана Олександрівна).
14. Копитко Богдану – призера Всеукраїнського фестивалю – конкурсу сценічних та паперових карнавальних костюмів «Стильний папір», обласного он-лайн конкурсу «Дивосвіт весняних квітів» (керівник гуртка «Сувенір» Тесля Вікторія Василівна).
15. Копитко Іванну – призера Всеукраїнського фестивалю – конкурсу сценічних та паперових карнавальних костюмів «Стильний папір» (керівник гуртка «Сувенір» Тесля Вікторія Василівна).
16. Теслю Олексія – учасника обласного конкурсу «Творча майстерня», призера обласної виставки декоративно –ужиткового мистецтва «Знай і люби свій рідний край!» (керівник гуртка «Сувенір» Тесля Вікторія Василівна).
17. Паламарчука Іллю- переможця обласної виставки з технічної творчості «Наш пошук і творчість тобі, Україно!»
18. Блах Каріну – призерку обласної виставки декоративно –ужиткового мистецтва «Знай і люби свій рідний край!» ( керівник гуртка Томчук Людмила Валентинівна)
В закладі діє педагогічна рада. Протягом навчального року проведено 5 засідання педагогічної ради. Педагогічна рада визначає головні напрямки БДЮТу, координує та спрямовує роботу всіх ланок в господарській та освітньої роботі закладу.
В БДЮТі діє атестаційна комісія. Протягом навчального року проведено 4 засідань атестаційної комісії.
В закладі діє методична рада. Протягом навчального року проведено 4 засідання методичної ради.
Протягом навчального року, мною, як директором закладу:
здійснювалося керівництво роботи колективу, забезпечувався раціональний добір і розстановку кадрів, створювалися належні умови для підвищення фахового рівня працівників;
здійснювалося розподілення педагогічного навантаження педагогічних працівників за погодженням з профспілковим комітетом;
створювалися належні умови для здобуття вихованцями позашкільної освіти за очною формою навчання;
розпоряджалася в установленому порядку, майном і коштами БДЮТу; організовувала виконання кошторису закладу;
представляла БДЮТ в усіх підприємствах, установах та організаціях і відповідала перед засновником за результати діяльності закладу;
проводила контрольно-аналітичну роботу;
надавала методичні рекомендації керівникам гуртків, здійснювала внутрішній контроль за роботою педагогів;
встановлювала надбавки, доплати, премії працівникам відповідно до законодавства, застосовувала заходи заохочення.
сприяла моральному та матеріальному стимулюванню вихованців закладу;
формувала сприятливий соціально-психологічний клімат у педагогічному колективі;
здійснювала особистий прийом із зверненням громадян. За звітний період,6 порушених питань із звернень громадян стосувалися працевлаштування. Працевлаштовані в БДЮТ за звітний період 3 працівники, звільнились за різних причин 1 працівник.
В закладі видано з 1 вересня 2023 по 31 травня 20234року 76 наказ з основної діяльності, 60-к/тм наказів та 70-к/тр наказів з кадрових питань. 21 наказ з адмістративно-господарської роботи. У межах своєї компетенції здійснювала контроль їх виконання.
Кадрове забезпечення. Забезпечення підготовки та перепідготовки педагогічних працівників
Штатний розпис Шаргородського БДЮТ у 2023-2024 навчальному році включав: директора, 1ставка), методиста (1ставка), акомпаніатора (1 ставки), культорганізатора (1ставка), костюмера (1ставка), робітника, з комплексного обслуговування та ремонту будинків (1 ставка), прибиральника службових приміщень (1 ставка), 15 керівників гуртків.
На початку навчального року адміністрацією закладу складений тарифікаційний список, в якому фіксується: освітній рівень педагогічного працівника, стаж роботи, тарифікаційний розряд, тижневе навантаження. Протягом навчального року у список вносяться зміни щодо тижневого навантаження, підвищення тарифного розряду, встановлення надбавки за вислугу років, підвищення освітнього рівня педагога тощо.
Середнє тижневе навантаження педагогічних працівників закладу за останні п’ять років в середньому становить 18 годин. Розподіл тижневого навантаження здійснюється директором, з урахуванням можливостей та потреб закладу та погоджується з ПК.
В цьому навчальному році свій досвід роботи популяризували керівники гуртків художньо-естетичного напрямку Людмила ТОМЧУК та Любов БИКОВСЬКА,.
Протягом 2023-2024 навчального року педагогічний колектив працював над реалізацією проблемного питання «Інноваційні підходи до організації навчально- виховного процесу в Шаргородському будинку дитячої та юнацької творчості (практичний етап). Наказ БДЮТу від 28.09.2023 №55-1 «Про продовження роботи щодо реалізації проблемного питання у 2023-2024 навчальному році».
Однією із форм методичної роботи у закладі була діяльність методичних об’єднань педагогічних працівників за напрямами роботи. У поточному навчальному році у закладі діяли методичні об’єднання науково-технічного, художньо-естетичного та соціально-краєзнавчого напрямів роботи (наказ від08.09.2023 № 38-1 «Про затвердження планів засідань методичних об’єднань за напрямами у 2023-2024 навчальному році»).
Аналіз методичної роботи дає змогу зробити висновок, що робота педагогічного колективу закладу в цілому була стабільною. Завданнями наступного навчального року є продовження роботи над активізацією ініціативи керівників гуртків у розповсюдженні свого педагогічного досвіду шляхом публікацій у фахових виданнях та Інтернет-ресурсах.
У закладі ведеться банк даних стимулювання та заохочення працівників грамотами та подяками.
У 2023-2024 навчальному році грамотою відділу освіти і спорту нагороджена ,директор Юлія БУРЯК, з нагоди Дня працівників освіти
Робота з молодими та новопризначеними педагогами Тарасом СЕМКО та Ліаною БАРТУШ містила цілеспрямований характер. Професійному становленню педагогів сприяла добре налагоджена система внутрішньошкільного контролю за їх роботою.
Керівник гуртка «Користувачі ПК» Тарас СЕМКО вміє зрозуміло та доступно подати навчальний матеріал. Ситуативно організовує колективну працю вихованців за межами освітнього закладу. Протягом навчального року педагог взяв участь у2 конкурсних етапах обласного , здобувши призові місця. Оволодів принтером 3Д і виготовляв запчастини до дронів..
Керівник гуртка «Крій та шиття» Ліна БАРТУШ володіє методикою проведення гурткових занять, вдумливо використовує методики організації дитячого колективу. Використовувалися різноманітні методи навчання та вдале їх поєднання. Методика керівника гуртка постійно знаходиться в русі, розвитку, змінах, збагачується новими методами і прийомами, в залежності до вимог часу. Підсумком творчого навчального року керівника гуртка стало підсумкове заняття у якому взяли активну участь вихованці гуртка.
Атестація педагогічних працівників
У БДЮТі наявні накази про створення атестаційної комісії, про розподіл обов’язків між членами атестаційної комісії, про організацію та проведення атестації, про підсумки атестації. Складений план та тематика засідань атестаційної комісії, на яких розглядаються заяви педпрацівників на позачергову атестацію, досвіди роботи керівників, що атестуються. Графіки засідань атестаційної комісії та протоколи засідань співпадають. Секретар атестаційної комісії дотримується нормативних вимог щодо ведення протоколів: вони пронумеровані, скріплені печаткою, у наявності результати таємного голосування.
Є графіки проведення атестації на кожного педпрацівника, який атестується.
Складені перспективний план проходження курсів підвищення кваліфікації та перспективний план атестації педагогічних працівників. Він постійно коригується з врахуванням прийняття та звільнення педагогічних працівників, їх права на позачергову атестацію, перенесення чергової атестації, необхідностей атестувати ще не атестованих працівників.
Складений порівняльний аналіз результатів атестації педагогічних працівників БДЮТу за 2019-2024 навчальні роки.
Згідно перспективного плану атестації, у поточному навчальному році у закладі атестувалися: керівник гуртка «Фелтинг» Людмила ТОМЧУК; керівник гуртка Сучасний танець Любов БИКОВСЬКА
На підставі рішення засідання атестаційної комісії БДЮТу (протокол № 05 від 17.03.2024), проатестовано на відповідність займаній посаді за наслідками атестації: керівника гуртка «Фелтинг» Людмилу ТОМЧУК; керівника гуртка Сучасний танець Любов БИКОВСЬКУ
Підтверджено за наслідками атестації 12 тарифний розряд керівникам гуртків Фелтинг» Людмилі ТОМЧУК; Сучасний танець Любов БИКОВСЬКІЙ
У наступному навчальному році атестація у Будинку дитячої та юнацької творчості Шаргородської міської ради відбуватиметься згідно нового Положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженим наказом Міністерством освіти і науки України від 09 вересня 2022 року № 805, яке набрало чинності з 1 вересня 2023 року.
Планується розширити аналіз роботи з узагальнення досвіду роботи зі складання та виконання планів самоосвіти педагогічних працівників, до прикладу, шляхом проведення майстер-класів, освітянських кейсів та інших інноваційних форм та методів роботи та урізноманітнювати форми творчих звітів керівників.
Однієї із форм методичної роботи у БДЮТі є підготовка навчально-методичних матеріалів, що сприяє підвищенню педагогічної майстерності педагога, вивченню і поширенню передового педагогічного досвіду.
Так, методичною радою закладу розглядалась і затверджена програма гуртка «Юні натуралісти» (два роки навчання), автор – керівник гуртка Тетяна БЛАХ.
Метою програми є створення умов для творчого розвитку дітей засобами екологічної творчості.
Педагогічні працівники протягом звітного періоду були учасниками 4 обласних семінарів та вебінарів:
Обласний вебінар «Особливості організації обласних та всеукраїнських природоохоронних конкурсів та акцій»
Міський вебінар «Внутрішня система забезпечення якості освіти: розбудовуємо крок за кроком. Річний план роботи – комплексний документ для підвищення якості освітньої діяльності закладу»
Обласний вебінар «Особливості атестації педагогічних працівників закладів освіти у 2023-2024 навчальному році»
Обласний вебінар для керівників творчих об’єднань фото- кінолюбительства з теми: «Фотомистецтво як засіб формування національно-патріотичної свідомості підростаючого покоління»
Обласний семінар для директорів закладів позашкільної освіти «Трансформація освітнього процесу ЗПО в нових реаліях»
Обласний вебінар для керівників гуртків ПТМ
Обласний вебінар для керівників гуртків декоративно – ужиткового мистецтва
Директором ведеться протягом кожного навчального року Книга записів наслідків внутрішнього контролю, яка містить розділи, що стосуються організації роботи з кадрами: написання навчально-тематичних планів керівниками гуртків; календарно-тематичне планування роботи керівників гуртків; ущільнення навчальних програм керівниками гуртків; ведення керівниками гуртків журналів гурткової роботи; виконання навчальних програм керівниками гуртків; участь у громадських заходах та виконання громадських доручень працівниками закладу; підготовка до внутрішніх, міських, обласних та всеукраїнських заходів за напрямками роботи; рейтинг участі керівників гуртків та вихованців у внутрішніх, міських, обласних та всеукраїнських заходах; нагородження працівників закладу протягом навчального року; стимулювання та заохочення працівників БДЮТ грамотами та подяками; здійснення контролю за роботою педагогів, які атестуються в навчальному році; контроль за роботою молодих та новопризначених керівників гуртків; ведення трудових книжок.
Книга містить вичерпну інформацію. Контроль адміністрацією закладу здійснюється систематично, про що свідчать відповідні записи у книзі.
Накази з основних та кадрових питань видаються та реєструються своєчасно, відповідно до встановлених нормативів. Уся ділова документація з кадрових питань та організації роботи з кадрами в закладі має свої номенклатурні номери та сталий порядок їх розміщення. Документація нумерується впродовж календарного року. Усі накази мають відмітку про ознайомлення працівників.
Папка з розкладом занять є в наявності, Табелі відпрацьованого часу знаходяться у бухгалтера.
Матеріалів по відрядженнях немає.
Матеріали з планування щорічних основних відпусток працівників включають графік-планування основних щорічних відпусток, періоди роботи працівників для написання заяв на основні відпустки, графік про основні, соціальні та додаткові відпустки.
У закладі ведеться банк даних стимулювання та заохочення працівників грамотами та подяками.
Комплектацію закладу кадрами здійснює директор. При підборі нових кадрів враховується фахова освіта, характеристики, особисті якості, працездатність претендента на посаду. Відповідно до штатного розпису та тарифікаційного списку працівників станом на 31.05.2024р. у закладі наявні 15 вакантних годин керівника гуртка.
Папка з журналами реєстрації тимчасової непрацездатності працівників та обліку листів непрацездатності містить інформаційну таблицю страхового стажу працівників БДЮТ. Положення про комісію із соціального страхування установи, Витяг із Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (зі змінами та доповненнями), протоколи засідань комісії із соціального страхування, зразки актів про розслідування обставин нещасних випадків.
З метою реалізації засад державної антикорупційної політики, профілактики та попередження причин та умов, які сприяють проявам корупції та іншим правопорушенням, в БДЮТі виданий наказ від 02.01.2024 № 03-аг «Про затвердження Плану заходів із запобігання і протидії корупції в Шаргородському БДЮТ на 2023-2024 роки». Відповідно до наказу, розроблений і затверджений План заходів із запобігання і протидії корупції в Шаргородському БДЮТ на 2023-2024 роки. На офіційному веб-сайті закладу оприлюднюється інформація про отримання та освоєння благодійних внесків, отриманих від батьків, спонсорів та меценатів.
Протягом 2023-2024 навчального року пройшли навчання та перевірку знань: з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності – Юлія БУРЯК директор, Лариса ЛЕВАДНА методист, з питань пожежної безпеки – Юлія БУРЯК -директор, Лариса ЛЕВАДНА - методист,Петро ТЮТЮННИК, робітник з обслуговування й ремонту будинків;
Зміцнення матеріально-технічної бази
Фінансування закладу. Обсяги видатків:
2023 рік 2 730600,00 грн.;2024 рік2 691120.00 грн.
На постійному контролі в БДЮТі питання охорони праці і техніки безпеки під час освітнього процесу. Видано 8 наказів з ОП та ТБ. Проводилося навчання та перевірка знань працівників закладу з питань охорони праці (наказ від 01.09.2023 № 13-аг; протокол від 12.10.2023 рік).
Здійснювався контроль, за проходженням медичного огляду працівниками закладу, за санітарно-гігієнічним станом приміщень, за станом електрогосподарства. Проводилися вступні інструктажі з новоприбулими працівниками та інші види інструктажів з працівниками. Керівники гуртків проводили бесіди з вихованцями з безпеки життєдіяльності, охорони життя та збереження здоров’я. Розроблені заходи щодо запобігання дитячого дорожньо-транспортного травматизму, запобіганні травматизму під час освітнього процесу.
У сфері цивільного захисту проводилася роз’яснювальна робота щодо порядку дій в умовах надзвичайних ситуацій, правила поводження при виявленні вибухонебезпечних предметів, навчання щодо дій під час повітряної тривоги, правила поведінки в укритті; відпрацьована евакуація вихованців до укриття.
БДЮТ не достатньо забезпечено нормативною кількістю первинннх засобів пожежогасіння. Вихованці та працівники закладу обізнані із правилами пожежної безпеки. Для учасників освітнього процесу проводилися інструктажі з пожежної безпеки. В планування роботи гуртків входили бесіди, години спілкування, зустрічі з працівниками ДСНС, пожежної частини тощо. Напершому поверсі є тематичний інформаційний стенд, пам’ятки, плани евакуації людей в разі виникнення пожежі та надзвичайних ситуацій, показчики знаків безпеки.
Враховуючи роботу Шаргородського БДЮТ в умовах воєнного стану заборонено придбання основних засобів, меблів та інших дороговартісних товарів.
Відремонтовано газель. Сума 80 000грн.
Протягом 2023-2024 навчального року в закладі пройшли перевірки: перевірка готовності закладу до початку 2023-2024 навчального року (комісія відділу освіти і спорту);
Результативність роботи колективу за 2023-2024 роки дала можливість:
зберегти мережу гуртків закладу позашкільної освіти;
реалізувати робочий навчальний план закладу і навчальні програми зі всіх напрямів гурткової роботи закладу;
активізувати індивідуальну роботу з обдарованими та здібними дітьми, для підготовки вихованців до творчих конкурсів;
реалізувати проблемне питання закладу
удосконалити системи методичної роботи на основі інноваційних технологій, оновлення навчальних програм, змісту, форм і методів освітньої діяльності на основі, впровадження компетентнісного підходу за основними напрямами позашкільної освіти, шляхом впровадження інновацій у практику;
забезпечити атестацію та перепідготовку педагогічних працівників;
сприяти розвитку самоосвіти педагога в системі формування його професійної компетентності: відвідування обласних семінарів, відкритих занять, виставок, конкурсів, семінарів, майстер-класів;
впровадити сучасні форми виховання, інноваційні форми та методи роботи;
активізувати учнівське самоврядування;
створити умови для соціального захисту учасників освітнього процесу;
оптимізувати співпрацю педагогів та батьків;
здійснити моніторингові досліджень якості освітніх послуг в будинку дитячої та юнацької творчості Шаргородської міської ради;
Проблемні питання, які потребують вирішення в найближчий час є прийом працівників на тимчасові вакантні посади на 2023-2024навчальний рік;
Наші плани на майбутнє:
збереження мережі гуртків, секцій, клубів та інших творчих об’єднань з метою створення додаткових можливостей для духовного, інтелектуального і фізичного розвитку вихованців;
осучаснення навчального процесу;
зміцнення матеріальної бази;
активізація націонольно-патріотичного виховання;
розширення та відродження мережі гуртків науково-технічного, еколого-натуралістичного напрямків відповідно до потреб та інтересів школярів;
поліпшення співпраці з позашкільними закладами України;
співпраця позашкільного закладу з громадськими та науковими
установами.
Директор Юлія БУРЯК
Річний звіт роботи закладу за 2023-2024 н.р. (04.06.2024)
Про підсумки роботи Будинку дитячої та юнацької творчостіШаргородської міської ради в 2022-2023 навчальному році
Цей навчальний рік виявився нелегким, особливим, над міру драматичним. Рік, який асоціюється в нас із трагічними новинами, втратами, душевним неспокоєм.
Діяльність Будинку дитячої та юнацької творчості Шаргородської міської ради була спрямована на забезпечення потреби особистості у творчій самореалізації, підготовку до активної професійної та громадської діяльності, створює умови для соціального захисту та організації змістовного дозвілля відповідно до здібностей, обдарувань та стану здоров’я вихованців.
Комплексне вивчення та самооцінювання якості освітньої діяльності за чотирма напрямами уБудинку дитячої та юнацької творчості Шаргородської міської ради у 2022-2023 навчальному році проходило з метою аналізу стану сформованості та функціонування внутрішньої системи, використання системного підходу до здійснення моніторингу на всіх етапах освітнього процесу, постійного підвищення якості освіти для здобувачів позашкільної освіти та освітньої діяльності, використання системного підходу до здійснення моніторингу на всіх етапах освітнього процесу (наказ від 03.09.2023 №32-1 “Про створення експертної групи для проведення комплексного самооцінювання якості освіти за чотирма напрямами у 2023-2024 навчальному році”.
1. Напрям оцінювання «Освітнє середовище закладу позашкільної освіти»
Будинок дитячої та юнацької творчості Шаргородської міської ради знаходиться в орендованому приміщенні в закладі дошкільної освіти №2
В закладі є приміщення, споруди, земельні ділянки, обладнання, необхідні для реалізації освітньої і навчальних програм відповідно до типу та профілю закладу.
Адміністрація розташована на 1, поверсі будівлі. Навчальні приміщення, у тому числі: танцювальна зала – 38.88м. кв, майстерня для технічної творчості – 31,32 м. кв.; куточок живої природи – 43.99 м.кв.;7 кімнат гурткової роботи – 127.53 м. кв.
Навчальні приміщення Будинку дитячої та юнацької творчості Шаргородської міської ради забезпечені обладнанням та меблями в обсязі, який дає можливість проводити освітній процес на належному рівні. Обладнання закладу відповідає вимогам Типового переліку для закладів позашкільної освіти.
Приміщення Шаргородського БДЮТ і територія навколо чисті та охайні. Територія будівлі закладу освітлюється у вечірній та нічний час.
Навчальні приміщення закладу освіти не розміщені в цокольних та підвальних поверхах Всі кімнати гурткової роботи непрохідні, їх розміри дозволяють вільно вмістити одну групу для проведення занять. Для вихованців роздягальні облаштовані у кожному навчальному приміщенні. Загальний гардероб в закладі відсутній. Всі педагогічні працівники мають своє робоче місце. У коридорі наявні місця для відпочинку вихованців.
Заклад забезпечений централізованою системою опалення. Початок та закінчення опалювального періоду визначається згідно рішення виконавчого комітету Шаргородської міської ради. У закладі забезпечений комфортний повітряно-тепловий режим. Температурний режим приміщень контролюється шляхом постійного моніторингу, порівняння, аналізу кожного навчального приміщення
Повітряно-тепловий режим в приміщеннях Шаргородського БДЮТ відповідає санітарно-гігієнічним нормам.
Всі навчальні приміщення мають природне освітлення, світло падає на робочі місця зліва. В осінньо-зимовий період приміщення освітлюються за допомогою штучного освітлення. Заклад обладнано світильниками з люмінесцентними лампами, приміщення живого куточку – енергозберігаючими світильниками з ЛЕД лампами. Рівень освітлення відповідає санітарно-гігієнічним нормам (за висновком Держпродспоживслужби).
Режим прибирання забезпечує чистоту та охайність місць спільного користування, коридорів, навчальних приміщень, танцювальної та глядацької зали.. Здійснюється вологе прибирання всіх приміщень. Режим провітрювання приміщень дотримано – під час кожної перерви.
Будівля закладу обладнана системою водопостачання, каналізацією. До умивальників та туалета забезпечене підведення холодної води. У закладі 1 санвузол, який потребує вдосконалення щодо нових державних будівельних норм і стандартів. Туалетна кімната утримується в належному стані, відповідає санітарним умовам: вода для миття рук, рідке мило та паперовими рушниками.. Щорічно перед початком навчального року лабораторією СЕС Шаргородського міськрайонного відділу ДУ «РОДЦМОЗУ» проводиться санітарно-мікробіологічне дослідження води холодної водопровідної. Згідно результату дослідження, в відібраних зразках води наявні показники відповідають встановленим вимогам.
Шаргородський ДЮТ забезпечений технічними засобами навчання для виконання відповідної навчальної програми. Так, у закладі 9 комп’ютерів, 2 ноутбуки, 1 моноблок, 2 БФП, принтери (адміністративні та навчальні кабінети,) 1 телевізор. Майже у всіх кімнатах гурткової роботи замінені шкільні меблі на сучасні, адміністративні кабінети оснащені офісними меблями.
Для належної організації освітнього процесу, проведення змістовного дозвілля вихованців, використовується глядацька зала, яка частково облаштована меблями, ноутбуком, проектором з екраном та тацювальна зала, обладнана станками хореографічними напольними, дзеркалами..
Проте для забезпечення якісної роботи закладу не вистачає приміщення для кімнати відпочинку, обладнання та атрибутів для проведення рольових ігор, моделей, предметів навколишнього світу, наборів настільних ігор тощо.
Дизайн освітнього середовища функціональний та адаптивний, що дає змогу максимально ефективно використовувати приміщення й прилеглу територію закладу в освітньому процесі. В цілому освітнє середовище закладу мотивує учнів оволодівати ключовими компетентностями та спонукає їх вести здоровий та екологічний спосіб життя.
В БДЮТі створені умови для безпечного використання інтернету, формування інформаційно-цифрових компетентностей, зокрема навичок безпечної поведінки та кібербезпеки. Але, будівля охоплена провідним оптичним інтернетом лише на другому поверсі, доступ до мережі Wi-Fi мають тільки окремі кабінети.
Належний рівень дотримання вимог щодо охорони праці забезпечено шляхом чіткого розподілу обов’язків з ОП серед адміністрації закладу. Практично всі (98 %) педагогічні працівники під час анкетування зазначають, що регулярно проводять інструктажі з охорони праці та безпеки життєдіяльності на початку навчальних занять. Переважна більшість вихованців закладу (90%) обізнані з правилами поведінки в надзвичайних ситуаціях. Учасники освітнього процесу дотримуються вимог щодо охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки. Є журнали реєстрації інструктажів з охорони праці, безпеки життєдіяльності, журнали реєстрації нещасних випадків з учнями та працівниками. У закладі розроблений алгоритм дій у разі нещасного випадку із учасниками освітнього процесу, усі педагогічні працівники дотримуються його у разі настання нещасного випадку, що підтверджують результати опитування. Щороку проводиться навчання та перевірка знань працівників закладу з питань охорони праці (1 раз на 3 роки) (наказ від 01.09.2021 № 15-а/г; протокол від 13.02.2021 р.). Періодично проводиться навчання та перевірка знань з питань охорони праці директора (10-13.10.2020 року). Здійснено перегляд інструкцій з ОП у зв’язку зі зміною найменування закладу Питання охорони праці та безпеки життєдіяльності розглядається на засіданнях педагогічної ради, нарадах при директорові, проводиться анкетування серед батьків, учнів та працівників закладу освіти. Щороку комісією відділу освіти і спорту проводиться огляд та підписується акт прийому готовності закладу позашкільної освіти до нового навчального року.. Аварійні пожежні виходи в належному стані, шляхи евакуації вільні, незахаращені. Ізоляція електричної проводки справна, але частково застаріла, потребує оновлення. Вихованці та працівники закладу обізнані із правилами пожежної безпеки. Для працівників та вихованців проводяться інструктажі з пожежної безпеки. В планування роботи гуртків включено бесіди, години спілкування, ігри, зустрічі з працівниками ДСНС, пожежної частини тощо. Двічі на рік – обов’язково та за потреби проводиться навчальні евакуації. Приміщення не обладнано засобами автоматичної пожежної сигналізації, не здійснено обробку вогнетривким розчином дерев’яних конструкцій, відсутня комплектація пожежних щитів згідно норм належності протипожежним інвентарем.
В БДЮТі приділяється увага інформуванню учасників освітнього процесу щодо норм охорони праці, безпеки життєдіяльності та пожежної безпеки. На першому поверсі є тематичні інформаційні стенди, пам’ятки, плани евакуації людей в разі виникнення пожежі та надзвичайних ситуацій, показчики знаків безпеки. В керівників гуртків наявна необхідна документація щодо норм техніки безпеки, охорони праці, пожежної безпеки. Керівники гуртків проводять щороку від 3-х до 10-ти бесід щодо дотримання правил та поведінки у різних надзвичайних ситуаціях, про що наявні записи у журналах гурткової роботи; традиційно проводяться тижні пожежної безпеки, охорони праці, день цивільного захисту тощо.
Програма протидії булінгу, домашньому насильству, профілактики правопорушень та злочинів серед учнівської молоді, є складовою річного плану роботи Шаргородського БДЮТ. Заходи проводяться регулярно відповідно до плану роботи закладу. Адміністрація закладу, педагогічні працівники володіють методиками раннього визначення ознак фізичного і психологічного насильства, зокрема такого, як булінг і мобінг, та знають, як реагувати на їх прояви.
Керівники гуртків активно співпрацюють з батьками через вайбер-групи, індивідуальні консультації та бесіди, оперативно реагують на будь-які прояви булінгу чи дискримінації на етапі зародження. Середовище закладу вцілому є психологічно комфортним, випадків явно вираженого булінгу чи дискримінації протягом 2023-2024 навчального року не зафіксовано (звернення відсутні).
Учасники освітнього процесу взаємодіють на засадах взаємоповаги: не спостерігається випадків відкритої образливої поведінки, проявів фізичного або психічного насильства; педагогічні працівники не застосовують фізичного покарання, психологічного насильства. Педагогічні працівники та адміністрація закладу здійснюють заходи із запобігання порушення правил поведінки. Відбувається постійне спостереження працівниками закладу за дотриманням правил поведінки учасниками освітнього процесу. Проте зрідка виникають суперечки між вихованцями на перервах або після занять, які не залишаються поза увагою педагогів і без відповідного реагування.
В ЗПО здійснюється постійний аналіз причин відсутності вихованців на заняттях гурткової роботи, на основі результатів аналізу приймаються відповідні рішення, які є результативними.
Облік відвідування занять вихованцями ведуть керівники гуртків, фіксують кількість відсутніх вихованців та причину відсутності.
На постійному контролі в закладі питання охорони здоров’я та техніки безпеки. Це питання щомісяця розглядається на нарадах при директорові. Керівники гуртків проводять бесіди з учасниками освітнього процесу. Здійснюється контроль за санітарно-гігієнічним станом приміщень для проведення навчальних занять та заходів педагогічними працівниками.
Відповідно розділу VI Закону України «Про освіту» та з метою проведення антинікотинової інформаційно-освітньої та профілактичної роботи серед учасників освітнього процесу, надання об’єктивних сучасних знань щодо вироблення відповідального ставлення до власного здоров’я та усвідомлення його ціннісної значущості, викорінення легковажного ставлення відносно куріння, а також формування навичок здорового способу життя в закладі були розроблені заходи (наказ від 01.09.2023 № 32 «Про заборону тютюнопаління та пропаганду здорового способу життя в закладі»)
В умовах військового стану, культорганізатором Оксаною ГОНЧАР спільно із керівниками гуртків організовувалися тематичні тижні для вихованців гуртків та творчих об’єднань щодо здорового способу життя: пізнавальні, навчальні, оздоровчі, практичні.
За підсумками опитування педагоги, вихованці та батьки задоволенні роботою гуртків та творчих об’єднань щодо формування навиків щодо здорового способу життя.
У закладі розроблений план заходів щодо протидії булінгу та кібербулінгу на 2023-2024 навчальний рік (наказ від 08.09.2024 № 44 «Про затвердження плану заходів щодо протидії булінгу та кібербулінгу на 2023-2024 навчальний рік). Дане питання розглядалося на нарадах при директорові, засіданнях методичних об’єднань та засіданнях ради учнівського самоврядування.
Активна робота ведеться по проведенню заходів щодо освітнього середовища вільного від будь-яких форм насильства старшокласниками шляхом залучення дітей та батьків до тренінгів, проєктів та спілкування на гуртках «Юні натуралісти», керівник Тетяна БЛАХ, «Лідерство – запорука успіху», керівник Лариса ЛЕВАДНА, « Сучасний танець», керівник Любов БИКОВСЬКА. Серед яких можна відмітити:
перегляд та обговорення відеопрезентацій «Булінг у навчальному закладі, на вулиці. Як його розпізнати?», «Кібербулінг або агресія в інтернеті: способи розпізнання і захист дитини»;
інтерв’ю-опитування «Як досягти успіху у житті?. Як боротися з булінгом та кібербулінгом?;
традиційний захід «Ми – різні, ми – рівні»;
Постійно педагогічними працівниками ведеться активна робота щодо популяризації заходів з питань сім’ї, родинного виховання на сайті ЗПО.
В БДЮТі проведено анкетування щодо визначення освітнього середовища вільного від будь-яких форм насильства. За підсумками проведення анкетування маємо такі результати:
98,8 % батьків вважають освітнє середовище вільним від будь-яких форм насильства;
100 % вихованців віком від 11 до 17 років вважають освітнє середовище вільним від будь-яких форм насильства;
100 % педагогічних працівників вважають освітнє середовище вільним від будь-яких форм насильства.
Приміщення та територіяЗПО не повністю облаштовані з урахуванням принципів універсального дизайну та розумного пристосування. Але, адміністрація та керівники гуртків, які безпосередньо працюють з дітьми з особливими потребами максимально намагаються створювати належні умови для доступності вихованцями відвідувати навчальні заняття та виховні заходи. Вихованці та батьки мали безперешкодний доступ до приміщення закладу та кабінету гурткової роботи.
Адміністрацією проводилися екскурсії з метою ознайомлення із закладом та залучалися батьки, що виховують дітей з особливими освітніми потребами до освітнього та виховного простору.
Створення сприятливих умов для здобуття позашкільної освіти і соціалізації дітей з особливими потребами розглядаємо як один із актуальних напрямів реалізації соціально-педагогічного потенціалу закладу. Навчання дітей з особливими освітніми потребами на сьогодні є одним із найважливіших завдань сучасної освітньої галузі. А забезпечення можливості кожної дитини, не залежно від її потреб та обставин, повністю реалізувати свій потенціал – завдання педагогів, батьків, громадськості.
БДЮТ взаємодіє з батьками дітей із особливими освітніми потребами та фахівцями інклюзивно-ресурсного центру. Ведуться індивідуальні співбесіди з батьками дітей.
Працювали протягом 2023-2024 навчального року за розробленим та затвердженим директоромБДЮТу планом заходів. Батьки дітей з особливими освітніми потребами активно долучалися до заходів БДЮТу.
Педагогічні працівники БДЮТу спільно з представниками Шаргородського ІРЦ аналізували проблеми щодо залучення дітей з особливими освітніми потребами до позашкільної освіти міста в контексті інтегрування інклюзії в загальноосвітній простір, обговорювали слабкі та сильні сторони запровадження інклюзії в закладі позашкільної освіти, планували орієнтовний мотиваційний алгоритм створення інклюзивного освітнього середовища.
2. Напрям оцінювання «Система оцінювання здобувачів освіти»
Вихованці гуртків та творчих об’єднань є активними учасниками внутрішніх, міських та обласних заходів відповідно до напряму позашкільної освіти:
Внутрішні заходи |
||||
Напрям роботи |
Кількість вихованців |
Кількість вихованців залучених до заходів |
Підсумок |
|
Художньо-естетичний |
350 |
350 |
94% |
|
Науково-технічний |
71 |
71 |
86,7% |
|
Еколого-натуралістичний |
46 |
46 |
79,5% |
|
Соціально-реабілітаційний |
10 |
10 |
85,9% |
|
Туристсько-краєзнавчий |
49 |
49 |
65,3% |
|
Міські заходи |
||||
Художньо-естетичний |
350 |
350 |
87,8% |
|
Науково-технічний |
71 |
71 |
100% |
|
Еколого-натуралістичний |
46 4 |
|
64,4% |
|
Соціально-реабілітаційний |
10 |
|
78,4% |
|
Туристсько-краєзнавчий |
49 |
|
59,8% |
|
Обласні заходи |
||||
Художньо-естетичний |
350 |
10 |
3.5 % |
|
Науково-технічний |
71 |
35 |
50. 4% |
|
Еколого-натуралістичний |
46 |
12 |
4,9% |
|
Соціально-реабілітаційний |
10 |
2 |
0.5 % |
|
Туристсько-краєзнавчий |
49 |
16 |
30.1% |
|
|
|
|
|
|
У мережі закладу було затверджено: 47 груп,24гуртків та 623 вихованці.
Меню
- Головна
- Про заклад
- Контакти
- Корисні посилання
- Прозорість та інформаційна відкритість закладу
- Масові заходи БДЮТ
- Наші педагоги
- Лідери Шаргородщини
- Джурівці Шаргородщини
- Дистанційне навчання
- Атестація педагогів
- Атестація педагогів
Новини
Контакти
Адреса: м. Шаргород, вул. Ватутіна, 3
Тел.: 2-20-29
Email: bdut-sh@ukr.net